11 Aralık Pazartesi 2023

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ni sözlerinden sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı yüzüne yansıdı: “Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan”

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’ni sözlerinden sonra CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı yüzüne yansıdı: “Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan”

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, bugün CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile anayasa çalışmaları ekseninde görüşen Mustafa Destici bir soru üzerine öyle bir cevap verdi ki, Kılıçdaroğlu’nun rahatsızlığı yüzüne yansıdı. Mustafa Destici, Gara'yla ilgili bir soru üzerine 'Bazı sorular var kamuoyu önünde, basın önünde sorulur. Bazı sorular da devletin ilgili kişi ve kurumlarına kapalı bir şekilde sorulur." ardından da Meclisteki HDP'lileri hatırlatıp, "Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan" ifadelerini kullandı.

 

Gara'da rehin tuttukları 13 vatandaşımızı şehit eden PKK terör örgütünün adını anmaktan kaçınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yapılan operasyonu şaibeli göstermek için ilk günden bu yana hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hem de ilgili bakanlara suçlamalar ve sorular yöneltiyor. 

 

Üstelik de bizzat iki bakan Süleyman Soylu ve Hulusi Akar kendisini kapalı kapılar ardından bilgilendirdiği halde. Kılıçdaroğlu bu algıya ve şaibe yaratmaya yönelik sözlerini, Büyük Birlik Parti Genel Başkanı Mustafa Destici'nin ziyaretinin ardından yapılan basın toplantısında da sürdürdü.

 

Süleyman Soylu'nun sözlerinin hatırlatılmasının ardından Gara ile ilgili tatmin olmadığını belirterek 5 soruyu sormaya devam edeceğini ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu'na cevap ise ummadığı bir yerden geldi.

 

Konuğu Destici aynı sorunun kendisine de yöneltilmesi üzerine "Bazı sorular var kamuoyu önünde, basın önünde sorulur. Bazı sorular da devletin ilgili kişi ve kurumlarına kapalı bir şekilde sorulur. Çünkü terörle mücadele ediyorsunuz" dedi.

 

Ardından da Meclis'teki HDP'lileri hatırlattıktan sonra "Ha Murat Karayılan, ha Meclis'teki kara çiyan. Ha Duran Kalkan, ha Pervin Buldan" ifadelerini kullandı. 

Yeni Yorum