23 Temmuz Salı 2024

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı ve Gençosman Killik’ten İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu’nun #AdayOlmaKılıçdaroğlu kampanyasına tepki

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı ve Gençosman Killik’ten İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu’nun #AdayOlmaKılıçdaroğlu kampanyasına tepki

İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu’nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'Aday olma' kampanyasına CHP’den tepki geldi. CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik'in 'Sabrımızı taşırmasınlar' çıkışından sonra bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Salıcı, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanlara 'troll' dedi.

 

CHP Genel Merkezi'ne "Ben Kemal. Geliyorum" afişinin asılmasının ardından İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu yandaşları, genel merkez başta olmak üzere çok sayıda yerde "Kılıçdaroğlu aday olmasın" yazılı dövizler açtı.

 

KILIÇDAROĞLU'NA YÖNELİK GERÇEKLEŞEN EYLEMLERE TEPKİ

 

Geçtiğimiz gün ise Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'da yaptığı konuşma sırasında, salonda yine İYİ Parti ve Ekrem İmamoğlu yandaşı genç "Aday olma" diye bağırınca çevredekilerin sert müdahalesine maruz kaldı.

Kılıçdaroğlu'na yönelik gerçekleşen 'Aday olma' eylemleri CHP'de tepkiyle karşılandı. CHP Gençlik Kolları Başkanı Gençosman Killik, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanlara tepki gösterip isim vermeden "Birilerinin eline pankart tutuşturup, genel merkeze gönderenler fazla şaşırmasın, sabrımızı taşırmasınlar. CHP gençliği yüzbinlerle ölçülmez" ifadelerini kullanmıştı.

 

"TROLL SALDIRILARIYLA BİZİ DURDURAMAZSINIZ"

 

Killik'in ardından bir sert açıklama da CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'dan geldi. Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkanlara 'troll' diyen Salıcı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

 

"Bu gece oynanan oyunu gördük. Sosyal medya yalanlarıyla, troll saldırılarıyla bizi durduramazsınız, susturamazsınız! Parti emekçilerimiz ve tüm örgütümüz olup bitenin farkında."

Yeni Yorum