13 Temmuz Cumartesi 2024

CHP’li Seyit Torun ve Ekrem İmamoğlu’nun valiye hakaret ettiği görüntüler yeniden gündem oldu

Son günlerde uyuşturucu iddialarıyla gündeme gelen Halk TV’nin yazarı İsmail Saymaz’ın gündeme getirdiği Erkam Yıldırım'ın Erzurum'da izinsiz çekilen fotoğraflarının ardından, tüm kameralar önünde devletin valisine ve polisine hakaretler yağdıran CHP'li Ekrem İmamoğlu ve Seyit Torun'un görüntüleri tekrar gündeme geldi.

 

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Vali Okay Memiş ve İl Jandarma Komutanı Albay İlker Şimşek ile resmi olmayam, samimi bir ortamda gizlice çekilmiş görüntülerini bugünkü köşe yazısında izinsiz bir şekilde paylaştı. Halk TV yazarının paylaşımı üzerine CHP milletvekilleri Erkam Yıldırım’ın da içinde olduğu fotoğrafı sosyal medyada siyaset malzemesi haline getirdi. CHP’lilerin bu tavrı CHP’li Seyit Torun ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu valisine hakaret ettiği görüntüleri akla getirdi.

 

VALİYE “İT” DEDİ

 

5 Haziran 2019 tarihinde dönemin CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve şu anki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindekilerin Ordu'da gerçekleştirdikleri program sonrasında özel uçakla İstanbul'a dönüş yolculuğunda, VIP krizi yaşanmıştı.

 

İmamoğlu ve beraberindekilerin yasal hakları olmadığı halde Ordu- Giresun Havalimanındaki VIP salonunu kullanmak istemesi sonrası tartışma çıkmıştı.

 

Çıkan tartışmada Ekrem İmamoğlu dönemin Ordu valisi Seddar Yavuz’a “it” demişti.

Yeni Yorum