23 Temmuz Salı 2024

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu kavgası büyüyor! Adaylık turuna başlıyor...

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu kavgası büyüyor! Adaylık turuna başlıyor...

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yine genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu takmadı. Kılıçdaroğlu ile Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Ekrem İmamoğlu yurt içi gezilerine başlıyor.

6'lı masada Cumhurbaşkanlığı yarışı sürerken CHP lideri Ekrem İmamoğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında yeni bir kriz daha patlak verdi.

İmamoğlu, bir kez daha genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hiçe saydı. Kılıçdaroğlu'nun "Senin yerin belediye, 16 milyona hizmet et" ikazını kulak ardı eden İmamoğlu, adaylığı yolundaki siyasi ikballeri doğrultusunda yurt içi gezilerine başlıyor.

PROGRAMI BELLİ OLDU

CHP'li İBB Başkanı, karayolu önce Kastamonu'nun Araç ilçesine geçecek. Burada Araç Belediye Başkanı ile bir araya gelecek. İmamoğlu, cuma namazını Kastamonu'daki Hazreti Pir Şeyh Şabanı Veli Camisi'nde kılacak.

İlerleyen saatlerde Daday ilçesindeki mitinge katılacak olan İmamoğlu geceyi Kastamonu'da geçirecek.

Cumartesi günü Taşköprü ilçesini hareket edecek İmamoğlu'nun daha sonrasında Safranbolu'ya oradan da karayolu ile İstanbul'a geri dönmesi planlıyor.

ESNAFLARI GEZECEK

Öte yandan CHP'li İBB Başkanı Araç, Kastamonu, Daday, Taşköprü ve Safranbolu'dan oluşan adaylıkk ziyaretinde esnaflarla da bir araya gelecek.

Ekrem İmamoğlu'nun böylesi başına buyruk hamleleri CHP Genel Merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu nezdinden nasıl karşılanacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

 

 

 

 

Yeni Yorum