02 Mart Cumartesi 2024

İBB'den gasp girişimi: Sultanahmet Meydanı'na zabıta baskınıyla ihale yapmadan kendi firmalarını yerleştirmek istediler

İBB'den gasp girişimi: Sultanahmet Meydanı'na zabıta baskınıyla ihale yapmadan kendi firmalarını yerleştirmek istediler

İstanbul'da turistlere yönelik şehir turu düzenleyen Big Bus Tours'a ait Sultanahmet Meydanı'ndaki otobüsler ve işletmecileri, "Erdoğan'ı ve AK Parti'yi destekliyorsunuz" gerekçesiyle zorla alandan çıkartılmak istendi. Sabah saatlerinde yüzlerce İBB zabıta görevlisinin katılımıyla meydanda baskın düzenlenirken, çıkan tartışmada çalışan iki kişi darp edildi. İBB yönetiminin destek verdiği bir başka firmanın, ihalesiz ve yasal dayanağı olmadan bölgeye yerleştirilmeye çalışıldığı öne sürülüyor.

 

İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda, sabah saatlerinde sıra dışı bir hareketlilik ve gasp girişimi yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı zabıta birlikleri, günün ilk ışıklarıyla meydana gelerek alanda faaliyet gösteren Big Bus Tours'a ait otobüsleri uzaklaştırma girişiminde bulundu.

 

YÜZLERCE ZABITAYLA BASKIN YAPILDI

 

Firmaya ait otobüs sahiplerinin araç başlarında gasp girişimine karşı çıkmaya çalışması sonucu çıkan arbedede iki çalışan İBB Zabıtası tarafından yumruklanarak darp edildi. Polis ekiplerinin müdahalesiyle olay yatıştırıldı.

 

"ERDOĞAN'I VE AK PARTİ'Yİ DESTEKLİYORSUNUZ"

 

Olayın şahitlerinden bir firma görevlisi, "AK Parti'yi ve Erdoğan'ı destekliyorsunuz" denilerek kendilerine saldırıldığını, alandan çıkarılmaya çalışılmalarının sebebinin bu olduğunu aktardı.

 

İBB DESTEKLİ FİRMAYI İHALESİZ YERLEŞTİRME

 

İstanbul'da otobüslerle şehir turu düzenleyen Big Bus Tours, 10 yıldır Sultanahmet Meydanı'nda faaliyet gösteriyor. İddiaya göre, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından da desteklenen bir başka firma, hiçbir yasal hakkı olmadan, ihalesiz bir şekilde meydana Big Bus Tours'un yerine yerleştirilmeye çalışılıyor.

 

"MAHKEME KARARI BULUNMUYOR"

 

Yapılan baskını anlatan firma çalışanı, mahkeme kararı olmaksızın sadece İETT ve İBB tarafından düzenlenen evraklarla "İşgal ediyorsunuz" denilerek saldırıldığını ve bölgeden uzaklaştırılmaya çalışıldıklarını ifade etti.

Yeni Yorum