28 Şubat Çarşamba 2024

Jahrein rumuzlu Twitch fenomeni Ahmet Sonuç, İBB’yi bombaladı! İşte liyakatsiz atanan CHP, İyi Parti ve HDP’liler…

Jahrein rumuzlu Twitch fenomeni Ahmet Sonuç, İBB’yi bombaladı! İşte liyakatsiz atanan CHP, İyi Parti ve HDP’liler…

İmamoğlu’nun, ‘’Vız gelir tırıs gider’’ açıklamasından sonra, ‘’Ellerim kırılsaydı da oy vermeseydim’’ diyen Jahrein lakaplı sosyal medya fenomeni Ahmet Sonuç, ‘’CHP'nin "liyakat, torpilsizlik, vs" söylemelriyle belediyeleri alıp nasıl torpillere imza attığını anlatacağım.’’ dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyareti nedeniyle kendisini eleştirenlere, ‘‘Vız gelir tırıs gider” açıklamasına tepki gösteren Jahrein, ”Ekrem İmamoğlu kim de kalkıp vız gelir, tırıs gider diyor ya bana. Benim oy verdiğim seçilmiş adamdır. Bir defa oy vermem, seçilmez. Bu kadar basit. Ellerim kırılsaydı da oy vermeseydim” açıklamasında bulunmuştu.

 

Jahrein, özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde liyakatsizce alınan CHP, İYİ Parti ve HDP’lilerle ilgili önemli detaylar paylaştı.

Jahrein şunları söyledi;

 

‘’Gündem yoğun diye erteliyordum. Bu akşam konumuz LİYAKAT! CHP’nin “liyakat, torpilsizlik, vs” söylemelriyle belediyeleri alıp nasıl torpillere imza attığını anlatacağım. AKP bu torpillerin 10000 katını yapıyor, biliyorum. Amacım laciverti göstermek! Twisel başlasın!

 

Daha önce değindiğim bu muhteşem karakteri tekrar hatırlatmak istiyorum: Tuncay Yılmaz. İmamoğlu inşaat ve İmamoğlu ailesien ait SSB GM şirketlerinde yönetim kurulu üyesi. İBB Yetkileri: İBB SK Batı İst VK B.düzü Voleybol kasası!

 

bir spaces sohbetinde söylediklerimi “gamer” olduğum için itibarsızlaştırmaya çalışan, başımıza “helalleşme” stratejini saran danışman @ozan_blk07 ‘a bu liyakatsizliği sorduğumda aynen şöyle diyor: “ne var bunda? Kendi ekibine sahip çıkmasın mı?”

 

Buradan da anlayacağınız üzere sistem partisi olan CHP ve yancısı İYİ Parti, bu insanlara kadro vermeyi ya da onlara yetki vermeyi “ekibine sahip çıkmak” olarak görüyor. Yani seçimde emek veren insanları bir nevi ödüllendiriyorlar. Gelelim o ekibe: @Canan_Kaftanci yancıları!

 

En sevdiğimden başlayalım: @CaglaKocoglu ! Bankamatik serüveni Kadıköy Kadıköy Sağlık Turizm Eğitim Çevre Temizliği Otopark Hizmetleri İnşaat Yayıncılık Sanayi ve Ticaret AŞ’de (Kasdaş) işe girmesiyle başlıyor.

 

Serüveni Hamidiye Su Aş’de kapsam dışı uzman olarak işe alınmasıyla, yani sınavsız “iş bulmasıyla” devam ediyor.

 

Orada da bitmiyor. Son konduğu konumu İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı. Ben spaces’te özellikle bu arkadaştan bahsettiğimde Canan Hanım onu korumak için mikrofon alıp bu arkadaşın çok liyakatli olduğunu ve bu işleri hakettiğini söyledi.

 

Liyakatinin hangi alanda olduğunu, İBB ve Kadıköy Belediyesi’nde farklı görevlerde bulunduğunu, bunun mantıklı olmadığını söylediğimde. @Canan_Kaftanci “Bazen bir mühendis ekmek parası için işçilik de yapar” dedi. İşsiz tüm mühendislere sesleniyorum: İBB’DE HEPİNİZE İŞ VARMIŞ!

 

@baharcetinkya Kaftancıoğlu kontenjanından, Kasdaş’ta 2019’da çalışan olarak görünüyor. Hangi liyakat sebebiyle hangi bölümde kaç yıl çalışmıştır? Memur statüsüne gelmiş midir?

yine aynı kontenjandan @MertBahcetepe Komşusunu bile getiririm buraya. İşe hiç gitmediğini söylüyor komşusu. Kendisi sözde Kasdaş çalışanı. Hangi görevdedir?

 

@AksutNurten 2018 SSK kayıtlarında Beşiktaş’a bağlı Beltaş’ta büro işçisi olarak görünüyor. Bu hanımefendi büro işçisi midir? Maaşı ne kadardır?

@yeter_gursel 2018 SSK girişli Beşiktaş’a bağlı Personel Hizmetleri AŞ’de büro işçisi. Bu bilgi doğru mudur? KVKK’dan dolayı yayınlayamadığım şeyler var. Top sizde. Buyrun!

 

az bilinen örneklerden de vereyim. Selma Akyıldız Erdoğdu. CHP’ Kartal’da görevli. Ve yine Kartal’ın İBB kariyer danışmanı olmuş. Nasıl bir danışmanlık veriyor insanlara? “CHP’ye kayıt olun iş bulursunuz” mu diyor?

 

hadi biraz da büyük görevlerden örnek vereyim, hem de İYİ Partili. Eski İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı, iyi parti eski gençlik pol. başkanı ve iyi parti sosyal pol. başkanı @berna_sukas ‘ın eşi: @AliSukas2 . İBB Ağaç AŞ. Genel Müdürü oluyor.

Hakkını yemeyelim. Mesela Ali Bey bir orman mühendisi. Yani aslında bu konuda uzman. Ama liyakat tam olarak da burada devreye giriyor. 

 

Nedense tüm kadrolar CHP, İYİP ve HDP’lilerle doluyor. Başka liyakat sahibi insan yok mu bu ülkede? Herhangi bir parti için çalışmayanlar?

Liyakat sadece bir insanın iş tecrübesi ya da tahsil aldığı alanla ilgili değildir. Öyle olsaydı hiçbirimizin Berat Albayrak’ı eleştirme hakkı olmazdı. 

 

Tahsiliyle, hayat tecrübesiyle gayet ekonomiyle alakalı birisi Albayrak. Bakan olması liyakat örneği mi? Tabii ki hayır!

 

Peki bu kadrolar nasıl paylaşılıyor? Gelin CHP İl Başkan Yardımcısı @ozgurnas Bey’den dinleyelim: “100 kişi alınıyorsa CHP’den 35, İYİ Parti’den 15, hdp…”

 

Yayıncı dostum @purplebixi , @ekrem_imamoglu ‘nu konuk aldığı programında tam olarak bu soruyu soruyor. İmamoğlu, “YALAN SÖYLEMİŞ ÖZGÜR BEY” diyor. Peki sormazlar mı adama yalan söylüyorsa neden hala görevinin başında diye?

 

Aynı durum benim yaşadığım Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafında CHP Antalya İl Başkanı @NuriCengiz07 tarafından bu şekilde itiraf ediliyor: “tabii ki burada iyi partinin de var, belediye başkanının da var (kontenjanı) kendi aramızda hallediyoruz”

 

Herkesin çok net bildiği diğer örneklere tek tek girmeyeceğim. Ben genel bir tablo içinde az bilinen örneklerle durumu anlatmak istedim. Anlat bakalım şimdi Turko. Sen ne yapıyorsun? İşler güçler nasıl? Üni mezunu evde oturuyor musun? Hmm olur öyle.

Yeni Yorum