17 Temmuz Çarşamba 2024

Zeynep Bastık, Tarkan ve artık magazin figürü Ekrem İmamoğlu’nu parlatan ‘ortak’ troll ordusu ifşa oldu

Zeynep Bastık, Tarkan ve artık magazin figürü Ekrem İmamoğlu’nu parlatan ‘ortak’ troll ordusu ifşa oldu

Troller tarafından ‘istila’ edilmiş olan Ekşi Sözlük’te Zeynep Bastık, Tarkan ve Ekrem İmamoğlu’nun PR çalışmasını yapan ‘ortak’ trol ordusu ifşa oldu.

 

Son dönemde İçişleri Bakanlığını töhmet altında bırakarak mesnetsiz iddialarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’i terletecek gelişme gündeme bomba gibi düştü.

 

Şarkıcı Zeynep Bastık, Tarkan gibi isimlerin PR çalışmasını Ekşi Sözlük bünyesinde yer alan troll ordusuyla yürüten tanıtım ajansının CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için de faaliyet yürüttüğü ortaya çıktı.

Konuya ilişkin sosyal medya üzerinden sarsıcı iddialarda bulunan ‘Abese_irca’ adlı kullanıcı, söz konusu troll şebekesini ifşa etti.

 

Kısa sürede şarkılarıyla gündem olan ve adından söz ettiren Zeynep Bastık’ın bu başarıya ulaşmasındaki en büyük etmenin Ekşi Sözlük’te yer alan PR ajansının troll ordusu olduğuna dikkati çeken hesap, olayın perde arkasını da gözler önüne serdi. Bastık adına platformda 284 adet başlık açıldığını bildiren Abese_irca, PR çalışmasından yazarların tiksinmiş durumda olduğunu ifade etti. Tanıtım ajansının maaşı bastırdığı troll ordusu yoğun entrylerle Bastık’ı parlatarak popüler yaptı.

 

İMAMOĞLU İÇİN DE ÇALIŞTIKLARI ORTAYA ÇIKTI

 

Yaptıkları yoğun çalışmalarla müşterisini parlatmayı başaran PR şirketinin troll ordusuna mensup bazı isimler de ifşa oldu. Platformdaki bazı yazarlar söz konusu troll ordusunu isimlerini de paylaşıyor. Bastık için faaliyet yürüten ve ifşa olan hesapların CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için de kolları sıvadığı görüldü. İfşa olan ordunun trollerinin hesaplarında CHP’li İmamoğlu’nun PR’ı için binlerce entry girdiği ortaya çıktı. Tanıtım şirketinin en büyük müşterilerinden olan İmamoğlu için trollerin yoğun bir şekilde entry girdiği dikkatlerden kaçmadı.

Trollerin İmamoğlu’nu her türlü faaliyetine entry girerek tanıtımını yaptığı ve bunu Zeynep Bastık’a yönelik çalışmalarla birbirine yakın olduğu görüldü. Söz konusu ajansın Tarkan için de faaliyetler yaptığı ve planlanan konserleri önceden trollerin duyurduğu ortaya çıktı.

CHP’li Özel’e seslenerek, “Partiniz tarafından Ekşi Sözlük’e yerleştirilen troll ağı ile ilgili tüm ekran görüntülerini sizinle paylaşabilirim. Ben yaklaşık 700 kadarını tespit ettim ama bu buzdağının görünen kısmı.” ifadelerini kullanan Abese_irca alı hesap, “Sizin gibi bir troll düşmanı olayın üzerine gitmeli.” dedi.

 

ÖZEL’İN ‘TROLL’ YALANI PATLADI

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yaptığı açıklamada Emin Şen isimli kişinin ‘müşavir’ ve ‘657 sayılı devlet memuru’ olduğunu ileri sürmüş ve troll olduğunu iddia etmişti.

 

CHP’li Özel’in, Emin Şen’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olduğu ve sosyal medyada ‘troll’ faaliyetler yürüttüğü iddiaları İçişleri Bakanlığı tarafından kısa sürede yalanlandı.

 

Bakanlıktan yapılan açıklamda Şen’in uzun yıllardır Süleyman Soylu’ya sosyal medya danışmanlığı yaptığına değinilerek, ‘müşavir’ ya da ‘657 sayılı devlet memuru’ olduğu iddiaları reddedilmişti.

 

İddiaların hemen ardından Emin Şen’in SGK dökümü ortaya çıkmış ve ‘657 sayılı devlet memuru’ olmadığı açıkça görülmüştü.

Yeni Yorum