28 Şubat Çarşamba 2024

“Kayseri’de Suriyeli aile okulu bastı” yalanı

“Kayseri’de Suriyeli aile okulu bastı” yalanı

Irkçı Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi Kayseri üyeleri tarafından ortaya atılan Suriyeli aile okul bastı, müdür Türk öğrenciye okula gelme dedi” iddiası yalan çıktı.

 

Savaştan ve ölümden kaçarak ülkemize sığınan insanlara karşı kin ve nefret oluşturmak için kurgu ve yalan paylaşımlar yapan Ümit Özdağ liderliğindeki Zafer Partisi üyeleri provokasyona devam ediyor.

 

Yalancılıkta genel başkanları Özdağ’ı aratmayan Zafer Partisi’nin Kayseri üyeleri tarafından paylaşılan bir haber, ırkçı çetenin gerçek maksadını ortaya koyar nitelikte.

 

Zafer Partisi Kayseri hesabının iddiası şu şekilde:

“Kayseri’de Yıldırım Beyazıt ilköğretim okulunda 12-13 yaşlarındaki Türk ve Suriyeli öğrenciler kavga ediyor. Daha sonra Suriyeli öğrencinin ailesi ve yakınları okula baskın yapıyor. Okul müdürü Aileyi arayarak can güvenliği için öğrencinin yarın okula gelmemesini tembihliyor.”

 

“Suriyeli öğrenciler çeteleşip Türk öğrencilere sataşıyor ve Kavga çıkıyor. Kavga sonrasında Suriyeliler Türk Öğrenci Batuhan’dan şikayetçi oluyor ve 13 yaşındaki öğrenci ifadesi alınmak üzere karakola götürülüyor.”

 

“Bununla da yetinmeyen Suriyeli çocuklar Aileleri ile birlikte okulu basıyor ve Türk çocuğunu tehdit ediyor. Okul Müdürü ise Türk Öğrencinin ailesini arayarak, Can güvenliği için yarın Batuhan’ın okula gelmemesini tembih ediyor.”

 

YALAN SÖYLEMEKTEN UTANMIYORLAR

 

“Çocukların milliyeti olur” diyerek Suriyeli çocukları sık sık hedef gösteren Özdağ’ın yalan çetesi, Kayseri’de yaşanan olayı da provokasyon hedefleri doğrultusunda saptırdı.

 

Olayın aslı ise şu şekilde;

 

Çocuklar arasında okul dışında yaşanan bir tartışma neticesinde, okul müdürü Türk ve Suriyeli aileleri okula davet ederek uyardı. Aileler arasında yaşanan herhangi kavga veya tartışma söz konusu bile olmadı.

 

Olayın çocuklar arasında yaşanan basit bir tartışma olduğu, Suriyeli ailenin okulu basması ve okul müdürünün Türk öğrenciye ‘can güvenliğin için yarın okula gelme’ dediği iddiaları ise Zafer Partisi Kayseri üyelerinin uydurması.

Yeni Yorum