25 Temmuz Perşembe 2024

Muharrem İnce'den Ali Babacan'a SİHA tepkisi: Bu siyaset üstü milli bir konudur

Muharrem İnce'den Ali Babacan'a SİHA tepkisi: Bu siyaset üstü milli bir konudur

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan yerli ve milli SİHA'lar için, "SİHA'lar hükümetin en önemli propaganda projesi. Bunu kutsal hale getirdiler ama biz buna dokunacağız." açıklamasını yapmıştı. Muharrem İnce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ''Bu siyaset üstü milli bir konudur'' diyerek Ali Babacan'ın söylemlerini eleştirdi. İşte detaylar...

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçtiğimiz günlerde özgün olarak ürettiği İHA, SİHA ve İnsansız Savaş Uçağı Kızılelma ile dünyada büyük yankı uyandıran Baykar şirketini hedef almıştı. Babacan, yerli ve milli SİHA'lar için ''Şimdi seçim yaklaşıyor ve hükümetin elindeki en önemli propaganda projelerinden bir tanesi de bu. Bu projede öyle bir hale getirildi ki bu çok kutsal, dokunulmaz, dokunanı mahvederiz falan filan ya. Kusura bakmayın ya dokunacağız tabii, doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. Tek bir şirket üzerinden bu işler olmaz açıkça söylüyorum. Eğer rekabetten korkuyorlarsa korksunlar." şeklinde konuşmuştu.

 

''BU SİYASET ÜSTÜ MİLLİ BİR KONUDUR''

 

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Ali Babacan'ı SİHA'lar hakkındaki söylemleri nedeniyle eleştirdi. Muharrem İnce, paylaşımında ''6'lı masanın ortağı olan Babacan "SİHA'lara dokunacakmış." Hayır kardeşim. Biz Memleket Partisi olarak İHA ve SİHA'ları doğru buluyoruz. Cumhurbaşkanı olduğumda savunma sanayi yatırımlarını artırarak devam ettireceğiz. Bu siyaset üstü milli bir konudur.'' ifadelerine yer verdi.

Yeni Yorum