28 Şubat Çarşamba 2024

Şehit MİT görevlilerini ifşa ettiğini unutan Ümit Özdağ’dan yine aynı palavra: “İstihbaratçıları ben eğitiyorum”

Şehit MİT görevlilerini ifşa ettiğini unutan Ümit Özdağ’dan yine aynı palavra: “İstihbaratçıları ben eğitiyorum”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, parti genel merkezinde yaptığı basın toplantısında yine uçtu. Kendisini "MİT'çileri yetiştiren derin devletin elamanı" olarak göstermeye çalışan Özdağ'ın bu yolla çeşitli kurum ve kuruluşları dolandırdığı iddia edilmişti.

 

Bugün partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Benim Türkiye Cumhuriyeti devletinin değişik kurumları için yurt içinde ve yurt dışında Türkiye’nin milli güvenliği konusunda kanunlar çerçevesinde ve yazılı görevlendirmeyle bazı operasyonlar yaptım doğrudur, bazı operasyonlar yönettiğim doğrudur.” diyerek kitaplarının MİT’te ders olarak okutulduğunu, pek çok MİT mensubunu kendisinin yetiştirdiğini iddia etti.

 

ŞEHİT MİT GÖREVLİLERİNİ İFŞA ETMİŞTİ

 

Çelişkileriyle gündemden düşmeyen Özdağ, MİT’çileri yetiştirdiğini iddia ederken Libya’da şehit olan MİT görevlilerinin kimliklerini kamuoyuna açıklayarak, Türkiye’nin milli güvenliğini tehlikeye atan eylemlere giriştiğini unuttu.

 

Ümit Özdağ, 26 Şubat 2020 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı basın açıklamasında Libya’da şehit olan iki Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlisinin isim ve rütbelerini kamuoyuna ifşa etmişti. Özdağ, MİT mensuplarının görev ve faaliyetlerini icra ettiği yerlerini de açıklamıştı. Bu açıklamayla Türkiye’nin en mahrem ve hassas personelleri deşifre olma riskiyle karşı karşıya kaldı.

 

KİME HİZMET EDİYOR?

 

Özdağ hakkında 2937 sayılı “Devlet İstihbarat Hizmetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Kanunu” 27. Maddesine muhalefet ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonuçlandı.

 

DOKUNULMAZLIĞI KALDIRILACAK

 

Başsavcılık Parlementerler Bürosu tarafından Özdağ hakkında atılı suç kapsamında fezleke hazırlandı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderilen fezlekede, Ümit Özdağ hakkında fezleke tanzimini gerektirir, yeterli ve kanunu delilinin mevcut olduğu, bu nedenle Ümit Özdağ hakkında Anayasa’nın 83. Maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kaydedildi.

 

TEHLİKELİ BAĞLANTILAR

MİT mensubunun Libya’da şehit edilmesini deşifre eden Özdağ’ın kime hizmet ettiği merak ediliyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın “gerçek yüzünü gösterme zamanı” diyerekCÖzdağ’ın FETÖ’nün Yurtta Sulh Konseyi’nde yer alabileceğini iddia etti.

MHP’li Yalçın, Twitter’dan dikkat çeken tespitlerde bulundu:

 

15 Temmuz ihanet teşebbüsü sırasında, tıpkı babasının geçmişteki darbelerde kader arkadaşı Türkeş’i terk ederek ortadan kaybolduğu gibi, Özdağ da o gece ortadan kaybolmuştur.

 

Vaktiyle MHP’nin geleneksel çizgisinden saptığını, PKK’nın güçlenmesine yol açtığını ileri sürerek Bahçeli’ye karşı 2006’da bayrak açan Özdağ, CHP ve İP’in PKK’nın siyasi kanadı HDP ile gayri resmi seçim ittifakına sesini çıkarmamıştır.

 

Özdağ, İsrail ve Yahudi lobileriyle ve ABD’deki Yahudi think-tank kuruluşu JINSO ile kurduğu gizli ilişkilerin, Rant Corporation ile görüşmelerinin sebebini açıklamalıdır.

 

Türk milliyetçileri; Ümit Özdağ’ın ABD ile İsrail’de Türkiye’nin ve ülkücü Hareketin geleceğine dair ne tür kirli pazarlıklar yaptığını bilmek istemektedir.

Özdağ, ASAM bütçesiyle gerçekleştirdiği İsrail gezilerinde Mescid-i Aksa’yı mı yoksa MOSSAD’ı mı ziyaret etmiştir?

 

Ümit Özdağ’ın “Yurtta Sulh Konseyi” üyesi olup olmadığı araştırılmalı; bu sözde milliyetçinin, aslında Türk milliyetçiliğinin kripto düşmanı ve Türkiye’de küresel aktörler adına görev yapan pis bir ajan olup olmadığı acilen aydınlatılmalıdır.

Yeni Yorum