25 Temmuz Perşembe 2024

Temel Karamollaoğlu, Osmanlı’ya hakaret eden Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partili ilçe başkanı görevden alındı

Temel Karamollaoğlu, Osmanlı’ya hakaret eden Tunç Soyer'i eleştiren Saadet Partili ilçe başkanı görevden alındı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'in İzmir'in kurtuluşunun yıldönümünde söylediği sözlere büyük tepki gelmişti. Tepki gösteren isimlerden biri olan Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu hakkında flaş bir karar çıktı. Ustaosmanoğlu görevinden alındı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in 9 Eylül kurtuluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmasıyla tartışma konusu oldu.

 

Konuşmasında, "100 yıl önce bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları ve çocukları hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar." ifadelerini kullanan Tunç Soyer'e tepki gösterildi.

 

SAADET PARTİSİ'NDEN SOYER'E TEPKİ

 

Soyer'e gelen tepkilerden biri de altılı masanın ortağı Saadet Partisi'nden oldu.

 

Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Emre Ustaosmanoğlu, Tunç Soyer'in ifadelerini eleştirdi. "Bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir" diyen Ustaosmanoğlu, Soyer'e yönelik şunları söyledi:

 

"Bir kaç kişi bir araya gelince içindeki canavarı hortlatan, Osmanlı'nın şanlı tarihine ve ecdadımıza hakaret eden. Bu toprakların değerleriyle uzaktan bile alakası olmayan mason Tunç Soyer ve hesap sorması gereken öncelikle CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'dur.

Sonrasında zaten bu millet 9 Eylül'de Tunç Soyer'in dedelerini nasıl denize döktüyse bu zihniyeti de denize dökecektir. Unutmayın! Siz bu cumhuriyetin curufusunuz."

 

GÖREVDEN ALINDI

 

Emre Ustaosmanoğlu'nun bu paylaşımının ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndan bir hamle geldi.

 

Ustaosmanoğlu'nun görevinden alındığı öğrenildi.

 

Ustaosmanoğlu son paylaşımında ise "Eyüpsultan İlçe Başkanlığı bayrağını kıymetli ağabeyim Mevlüt Karsavran'a teslim ettik. Hayırlara vesile olmasını dilerim" dedi.

Yeni Yorum