27 Kasım Pazar 2022

Ümit Özdağ gazetecileri hedef göstererek 'Yalancı' demişti! Olay anının görüntüleri ortaya çıktı…

Ümit Özdağ gazetecileri hedef göstererek 'Yalancı' demişti! Olay anının görüntüleri ortaya çıktı…

Gaziantep'in Karkamış ilçesine giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bölge halkı tarafından tepki gördüğü haberini yapan muhabirlere 'yalancı' diyerek görevden alınmalarını istedi. O anların videosunu Anadolu Ajansı paylaştı.

Zafer Partisi'nde yaşanan istifa depremiyle birlikte partinin genel başkanı Ümit Özdağ'ın algı operasyonları da bir bir günyüzüne çıkmaya devam ediyor. 

 

Sosyal medya hesabı üzerinden birçok doğru olmayan haberler paylaşan ve algı yaratmaya çalışan Özdağ'ın son skandalı Gaziantep Karkamış bölgesinde oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de YPG terör örgütüne başlattığı operasyonların ardından sınır hattında hareketli dakikalar yaşandı. YPG terör örgütü Karkamış'a attığı roketle masum canlara kastetti.

 

VATANDAŞLARDAN ÖZDAĞ'A TEPKİ

 

Bu olay sonrası Özdağ, Karkamış'a gitti.  Ümit Özdağ, Karkamış'ta siyasi açıklamalarını sürdürdüğü esnada vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. İlçede PKK'lı istemediklerini belirten vatandaşlar, Ümit Özdağ'ı ilçeden kovdu.

 

Vatandaşlar, "Bugün yapmayın, acımız var. Her siyasi partinin genel başkanı acımızı paylaşıyor. Bugün yapmayın" diyerek Özdağ'a tepki gösterdi. Kimi vatandaşlar ise yuhaladığı Özdağ'dan bir an önce ilçeyi terk etmesini istedi. Tepkilerin artması üzerine Özdağ, polis ekiplerinin yoğun güvenlik tedbirleri ve partililerin arasında önce bir dükkana sığındı, ardından geniş güvenlik tedbirleri arasında ilçeden ayrıldı. 

HABERİ YALANLADI, MUHABİRLERİ HEDEF GÖSTERDİ

 

Bu haberi sosyal medya hesabından yalanlayan Özdağ, özellikle İHA muhabirleri Hanifi Güzel ve Beyhan Sağlam'ı hedef gösterdi. 

 

ŞİMDİ YALANCI KİM?

 

Bu muhabirlere "yalancı" diye iftira atan ve görevden alınmalarını isteyen Özdağ'ın o vatandaşlardan tepki gördüğü anlara ilişkin video kaydını Anadolu Ajansı yayımladı.

 

Olayda vatandaşların Özdağ'a tepki gösterdiği ve bölgeden kaçar gibi uzaklaştığı görülüyor. Bu görüntüler sonrasında basın emekçisi muhabirleri yalancılıkla suçlayıp görevden alınmalarını isteyen Özdağ'ın bir algısı daha patladı. 

Yeni Yorum