01 Temmuz Cuma 2022

Zafer Partisi'nin Suriyeli çocuklara ABD'li vakıflar tarafından özel okul eğitimi verildiği iddiasına Gaziantep Valisi Davut Gül’nden cevap…

Zafer Partisi'nin Suriyeli çocuklara ABD'li vakıflar tarafından özel okul eğitimi verildiği iddiasına Gaziantep Valisi Davut Gül’nden cevap…

Tüm siyasetini göçmen düşmanlığı ve toplumda Suriyeli, Afgan göçmenlere yönelik nefreti körüklemek üzerine kurmuş olan Zafer Partisi'nin Suriyeli çocuklara ABD'li vakıflar tarafından özel okul eğitimi verildiği iddialarına Gaziantep Valisi Davut Gül’den cevap geldi.

 

Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın çizgisiyle, siyasetini tamamiyle göçmen düşmanlığı üzerine kuran Zafer Partisi, Suriyeli, Afgan ve Pakistanlı göçmenlere yönelik nefret suçu işlemeye devam ediyor.

 

Her gün sosyal medyada bir yeni yalan üretip bunu yaymak için özel bir ekip kullanan Zafer Partisi’nin son iddiası da resmi makamlarca yalanlandı.

 

Sosyal medya üstünde bot hesaplar aracılığıyla, Gaziantep’te Suriyeli göçmen öğrencilerin, ABD tarafından özel okullarda okutulduğu yalanının yayılması üzerine, Gaziantep Valiliği’nden ve Vali Davut Gül’den açıklama geldi.

 

Zafer Partlilerin yaydığı iddiada, Gaziantep’te Suriyeli anne ve babasız on bin çocuğun ABD’li vakıflarca özel okullarda okutulduğu sözlerine yer verilmişti.

 

VALİ’DEN  RESMİ RAKAMLARLA AÇIKLAMA

 

Vali Gül, iddiaları net bir dille ve resmi rakamlarla yalanladı.

 

Gaziantep’te şu an özel okul öğrencisi sayısının 25 065 olduğunu ve bunların sadece 467’sinin Suriyeli öğrenci olup ücretlerini tamamen ailelerin kendi imkanlarıyla karşıladığını beyan etti.

Yeni Yorum