31 Ocak Salı 2023

İsrail Büyükelçiliğinden küstah paylaşım: Türkiye'nin F-35 görüşmeleriyle dalga geçtiler

İsrail Büyükelçiliğinden küstah paylaşım: Türkiye'nin F-35 görüşmeleriyle dalga geçtiler

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, resmi Instagram hesabından Türkiye ile dalga geçen küstah bir paylaşıma imza attı. Zaytung’un Türkiye'nin ABD ile yürüttüğü F-35 görüşmeleriyle dalga geçen paylaşımını alıntılayan elçilik tepki gelince paylaşımı sildi. Büyükelçilikten yapılan açıklamada, hesabın siber saldırıya maruz kaldığı öne sürülüp, "Yaşanan olumsuzluk ve karmaşa konusunda üzüntülerimizi bildiririz" denildi.

 

tgrthaber.com.tr'nin haberine göre; İsrail Büyükelçiliğine ait resmi Instagram hesabından Türkiye’nin ABD ile yürüttüğü F-35 pazarlığı ile ilgili küstah bir paylaşım yapıldı. İronik haberleriyle bilinen 'Zaytung' sitesinin paylaşımı inı alıntılayan elçilik tepkiler üzerine paylaşımı kaldırdı.

Paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Roma'da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile gerçekleştirdiği görüşmenin fotoğrafı yer aldı. Fotoğrafın altında ise Türkiye'nin ABD ile yürüttüğü F-35 görüşmeleri ti'ye alınarak, “F-35 pazarlığında sona gelindi: Dışişleri Bakanlığı uçakların yerine 1.4 milyar USD değerinde iPhoen13 Pro ve AirPods için bastırıyor!”denildi.

PAYLAŞIM SİLİNDİ

 

Yaklaşık 1 saat boyunca yayında olan paylaşım daha sonra silindi. Sosyal medya kullanıcıları ise İsrail Büyükelçiliği’nin skandal paylaşımına tepki gösterdi.

Yeni Yorum