25 Nisan Perşembe 2024

The Guardian: "Erdoğan 2021'in hikayesini belirleyecek!"

The Guardian: "Erdoğan 2021'in hikayesini belirleyecek!"

İngiliz The Guardian gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 2021'in hikeyesini belirleyecek 12 lider arasında gösterdi.

 

İngiliz The Guardian gazetesi, dünya liderlerinin 2021 yılını nasıl etkileyeceğine ilişkin analizinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 2021'in hikayesini belirleyecek 12 lider arasında gösterdi.

 

Türkiye; Libya, Balkanlar Ve Kafkasya'ya Daha Çok Müdahil Olacak

 

Türkiye'nin dış politikasına da değinilen analizde, Türkiye; Libya, Balkanlar ve Kafkasya'ya daha çok müdahil olacak" değerlendirmesinde bulunuldu.

The Guardian ayrıca, 20 Ocak'ta ABD Başkanlığı koltuğuna oturacak olan Joe Biden'ın Türkiye'ye yönelik daha sert bir politika izleyebileceğini de ifade etti.

 

Listedeki Diğer Liderler

 

Listede Erdoğan dışında, ABD Başkanı Joe Biden, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Çin lider Şi Jingping, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un yer aldı.

Yeni Yorum