22 Şubat Perşembe 2024

Zelenskiy felaket olarak duyurdu: “22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor”

Zelenskiy felaket olarak duyurdu: “22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor”

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Karadeniz ve Azak Denizi üzerindeki ana ihracat yollarını kapatmaya devam etmesi nedeniyle Ukrayna'nın tahıl ihracat arzının neredeyse yarısının şu anda durdurulduğunu belirtti. Zelenskiy ayrıca açıklamasında''22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor. Onları ihtiyaç duyulan uluslararası pazarlara tedarik edemeyiz" dedi.

 

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy devam eden savaş nedeniyle ülkedeki ihracatı yapılamayan tahıllar hakkında açıklamada bulundu. Zelenskiy, Rusya'nın ülkenin Karadeniz ve Azak Denizi üzerinden ana ihracat yollarını kapatmaya devam etmesi nedeniyle Ukrayna'nın tahıl ihracat arzının neredeyse yarısının şu anda durdurulduğunu belirterek, durumun küresel gıda güvenliği için potansiyel bir "felaket" olarak nitelendirdirdi.

 

KITLIK TEK BAŞINA GELMEZ, ONA HER ZAMAN DURUMU DAHA DA KÖTÜLEŞTİREN SİYASİ BİR KAOS EŞLİK EDER

 

Devlet Başkanı Zelenskiy yaptığı açıklamasında, “Bugün 22 milyon ton tahıl depolarda bekletiliyor. 

 

Onları ihtiyaç duyulan uluslararası pazarlara tedarik edemeyiz" dedi. Zelenskiy açıklamaların devamında ise, “Kıtlık tek başına gelmez, ona her zaman durumu daha da kötüleştiren, insanların hayatlarını mahveden ve insanlar için güvensiz koşullar oluşturan siyasi bir kaos eşlik eder. 

 

Temmuz ayında, birçok ülke geçen yılki hasat stoklarını tükettiğinde, felaketin büyüklüğünü anlayacak” ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum