24 Şubat Cumartesi 2024

3 ilde FETÖ operasyonu: 63 gözaltı kararı

3 ilde FETÖ operasyonu: 63 gözaltı kararı

Adana merkezli 3 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyon düzenlendi. 63 kişi hakkında gözaltına kararının bulunduğu operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı.

 

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturması kapsamında, FETÖ/PDY içerisinde faaliyet gösteren kişilere eşya, erzak ve para yardımı yaptığı öne sürülen aralarında ihraç polis ve iş insanlarının da bulunduğu örgütün güncel Adana yapılanmasındaki 63 kişi tespit edildi. 

 

Şüpheliler hakkında yakalama kararının çıkartılmasının ardından Adana merkezli İstanbul ve Mersin’de şafak vakti operasyon düzenlendi. Bazı evlerin demir kapıları Özel Harekat polisleri tarafından koç başlarıyla kırılarak girildi. Evlerde arama yapan ekipler, haklarında yakalama kararı bulunan çok sayıda şüpheliyi gözaltına alırken, dijital malzemelere ise incelenmek üzere el konuldu.

 

Adana’da yakalanan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Diğer illerde gözaltına alınanların ise işlemleri tamamlandıktan sonra Adana’ya getirileceği bildirildi.

 

POLİSİ GÖRÜNCE CEP TELEFONUNU SULAMA KANALINA ATTI

 

Adana merkezli 3 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan operasyonda, evine gelen polisleri gören şüpheli, cep telefonunu 9'uncu kattan sulama kanalına attı. Şüphelinin cep telefonu, su altı polislerince kanaldan çıkarıldı. El konulan telefon incelemeye alınacak.

 

HDP VE FETÖ TEPKİ GÖSTERDİ

 

Öte yandan, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve firari FETÖ’cü Emre Uslu’nun polisin bu operasyonuna tepki göstermesi dikkat çekti.

Yeni Yorum