28 Şubat Çarşamba 2024

Bakan Soylu duyurdu: Yeşil ve gri, kategorideki iki terörist etkisiz hale getirildi

Bakan Soylu duyurdu: Yeşil ve gri, kategorideki iki terörist etkisiz hale getirildi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Özel Harekat'ın Amanos Dağları'nda biri yeşil diğeri gri kategoride olan iki teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'dan Adıyaman'a Terörist temizliğinin tamamlandığını duyurarak şu paylaşımı yaptı:

 

“Başkomutanım, tekmil veriyorum: Amanoslar temiz! Bugün, Amanos Dağları'nda Kahraman Jandarma Özel Harekat; biri yeşil, biri gri kategoride 2 teröristin hesabını keserek Hatay'dan Adıyaman’a temizliği tamamladı. Kahraman Şehitlerimiz; kanınız yerde kalmadı, kalmayacak..”

 

İçişleri Bakanlığı’ndan ise yapılan açıklama şöyle;

 

Adana Jandarma Bölge Komutanlığı emir komutasında, Hatay-Gaziantep-Osmaniye illerinde icra edilmekte olan EREN ABLUKA-12 Şehit J.Er Cüneyt KIRLI operasyonu kapsamında, Osmaniye-Merkez-Küllü Köyü kırsalında  JÖH birlikleri ile teröristler arasında bugün çıkan silahlı çatışmada, 2 terörist silahıyla (2 M-16 piyade tüfeği) birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir.

 

Etkisiz hale getirilen teröristlerin kimliği belli oldu, biri YEŞİL, biri GRİ

 

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin sözde Amanos Sahada üst düzey sorumlu olarak faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 2 milyon TL’ye kadar ödülle ”YEŞİL” kategoride aranan, İranlı Agit- Kotol kod adlı Hakim Bedri adındaki terörist olduğu belirlendi.

 

Diğer teröristin ise Sözde Amanos Sahada faaliyet yürüten ve Terör Arananlar Listesi'nde 500 bin TL’ye kadar ödülle ”GRİ” kategoride aranan, Armanç Nesimi kod adlı Beraat Boztemir adındaki terörist olduğu tespit edildi. 

 

Şehidimizin kanı yerde kalmadı!

 

Yeşil kategoride aranan Agit-Kotol  kod adlı Hakim Bedri adlı teröristin 30 Temmuz 2011 tarihinde, Kahramanmaraş/Ekinözü ilçesi Gaziler köyünde Uzm.J.III.Kad.Çvş. Abdülmecit YILDIRIM’ın şehit edilmesi (1) Astsubay ve (1) Uzman Jandarma Çavuş’un yaralanması olayının faili olduğu tespit edildi.

 

Teröristlerin sözde Amanos saha olarak adlandırılan Hatay-Gaziantep-Osmaniye ve Kilis illeri bölgesinde, 2013-2021 yılları arasında erzak temin etmek amacıyla çok sayıda vatandaşımızı alıkoyma, yağma ve kundaklama olaylarına karıştığı tespit edildi.”

Yeni Yorum