13 Temmuz Cumartesi 2024

CHP’li Başarır’dan sonra Sözcü gazetesi yazarı Dündar’dan da polis intiharı istismarı

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, Tele 1 ekranlarında, 1 ay önce yaşanan polis intiharını bugün yaşanmış gibi tekrar gündeme getirerek bir istismara imza attı.

 

CHP Manisa Milletvekili Ali Mahir Başarır 1 ay önce meydana gelen polis intiharını istismar için gündeme getirmiş vefat eden polis memurunun babası emekli başkomiser Adil Ekiz CHP’li Başarır’a tepki göstermişti.

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar da, dün akşam Tele 1 ekranlarında CHP’li Başarır’ın gibi 1 ay önce yaşanmış elim hadiseyi tekrar gün tartışmaya açarak bir skandala imza attı.

Katıldığı yayın öncesinde, Mersin Valiliği’nin yapmış olduğu “merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır” açıklamasını görmezden gelerek kasıtlı bir biçimde polis yakınlarının yarasını deşen Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar’ın organize suç örgütü Sedat Peker’e “temiz toplum savaşçısı” benzetmesi yaptığı da henüz hafızalardaki tazeliğini koruyor.

 

Polis intiharı istismarı yapan Dündar’ın kurucusu olduğu Artı 1 Tv’yi Sezgin Baran Korkmaz finanse etti iddiası

 

Geçtiğimiz aylarda Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Uğur Dündar’ın kurucuları arasında yer aldığı Artı 1 TV’nin kuruluşunu Sezgin Baran Korkmaz’ın finanse ettiğini iddia etmişti. Canlı yayında Yılmaz Özdil’e cevap veren Uğur Dündar canlı yayında ağzını bozmuş ve aynı gazetede çalıştığı Özdil’i çok ağır ifadelerle tehdit etmişti.

Dündar hakkındaki iddialar bitmiyor

 

Türkiye Gazetesi’nde Yılmaz Bilgen, Türkiye Cumhuriyeti’ne türlü iftiralarda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) firari olarak yaşayan organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’e “halk kahramanı güzellemesi” yapan, Sözcü Gazetesi yazarı, son günlerin tartışmalı ismi Uğur Dündar’ın Mehmet Ali Yapar’ın hakkında haber yapmaması karşılığında Yapar’dan servet aldığını iddia etmişti.

Yeni Yorum