17 Temmuz Çarşamba 2024

CHP'li isim duyurdu: Cumhurbaşkanı adaylığında 'Tanju Özcan' iddiası

CHP'li isim duyurdu: Cumhurbaşkanı adaylığında 'Tanju Özcan' iddiası

CHP'li Barış Yarkadaş, Zafer Partisi ve Memleket Partisi'nin başı çektiği 4 partinin ittifak kuracağını ve cumhurbaşkanı adayı olarak, geçtiğimiz günlerde CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın aday gösterileceği iddiasında bulundu.

CHP'li gazeteci ve partinin eski milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, 4 partinin beraber 2023 seçimlerine girme kararı aldığını duyurdu.

4 PARTİ YENİ BİR İTTİFAK KURUYOR

"Zafer Partisi, Memleket Partisi, Adalet Partisi ve Doğru Parti, tek bir partinin çatısı altında ve ortak bir liste ile seçime girmeyi planlıyor." ifadelerini kullanan Yarkadaş, cumhurbaşkanlığı adaylığı için ise geçtiğimiz günlerde CHP'den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı işaret etti.

Yarkadaş, "İttifakın cumhurbaşkanı adayı ise muhtemelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan olacak. Genel başkanlar da bu projeye sıcak bakıyor." ifadelerini kullandı.

İNCE'DEN TANJU ÖZCAN'A VETO

Yarkadaş'a göre Özcan'ın adaylığı Memleket Partisi'ne de önerildi ancak Genel Başkan Muharrem İnce teklife karşı çıktı.

Yarkadaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı:

"Tanju Özcan, bugün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile de görüşmüş. Az önce Muharrem İnce'ye yakın bir isimle konuştum. Görüşmeyi doğruladı. Ancak, "Özcan'ın adaylığına biz sıcak değiliz" dedi. Özcan ise cumhurbaşkanlığı adaylığında kararlı."

TANJU ÖZCAN'DAN 6'LI KOALİSYONA MEKTUP

6'lı koalisyonun adaylık bilmecesi devam ederken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'dan dikkat çeken bir çıkış gelmişti.

Masadaki liderlere göndermek üzere mektup yazdığını açıklayan Özcan, Millet İttifakı'nın adayı olmak istediğini duyurmuştu.

 

Yeni Yorum