28 Mayıs Pazar 2023

Erdoğan için YSK'ya adaylık başvurusu yapıldı!

Erdoğan için YSK'ya adaylık başvurusu yapıldı!

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Erdoğan için Yüksek Seçim Kurulu'na başvuru yaptı. Başvuru sonrası MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız "Aziz Türk milleti, Kandil yapılanmasına gerekli cevabı verecektir. Bu tokat ABD'den değil Mars'tan duyulacaktır. Seçimlerin milletimize hayırlı olmasını dilerim." diye konuştu.

 

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan için Yüksek Seçim Kurulu'na geldi. 

 

Siyasi partiler, cumhurbaşkanı adayları için 23 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar başvurulabilecek.

 

"TARİHİ BİR BİRLİKTELİKTİR"

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız yaptığı açıklamada "Cumhur İttifakı 15 Temmuz sonrası kendiliğinden doğmuştur. Sadece bir seçim ittifakı değildir. Tarihi bir birlikteliktir. Türkiye'yi ilelebet yaşatma iradesidir. Uluslararası operasyonlara karşı milli ve ahlaki bir duruştur. Aziz Türk milleti, Kandil yapılanmasına gerekli cevabı verecektir. Bu tokat ABD'den değil Mars'tan duyulacaktır. Seçimlerin milletimize hayırlı olmasını dilerim." diye konuştu.

 

Diğer yandan evraklarında eksiklikler olan adaylar için evrakları da YSK'ya getirildi.

Yeni Yorum