20 Mayıs Pazartesi 2024

FETÖ'den tutuklu eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, CHP'den milletvekili aday adayı oldu

FETÖ'den tutuklu eski Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, CHP'den milletvekili aday adayı oldu

Avcılar Eski Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, geçtiğimiz yıl İstanbul Mali Polisi tarafından düzenlenen; “Örgütlü Olarak İhaleye Fesat Karıştırma” ve “Resmi Belgede Sahtecilik” operasyonu kapsamında, gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. FETÖ'cülerle usulsüz ihale suçundan tutuklu olan Handan Toprak Benli, cezaevinden başvuru yaparak, CHP İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu.

Avcılar Eski Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, cezaevinden başvuru yaparak CHP İstanbul 3. Bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

FETÖ İLE USULSÜZ İHALE SUÇUNDAN TUTUKLU

Handan Toprak Benli'nin de aralarında bulunduğu 11 şüpheli geçtiğimiz yıl, FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaaslan ile irtibatları belirlenmiş ve "kamu kurum veya kuruluşlarının ihalesine fesat karıştırmak", "ihaleye fesat karıştırmak", "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Tutuklama gerekçesinde ise, "Şüphelilerin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, dosya içerisinde bulunan ifadeler, bilirkişi kurulu raporu ve dosyada bulunan belgeler ile şüphelilerin suçu işlediklerine dair somut delillere dayanan kuvvetli suç şüphesi bulunmaktadır" denilmişti.

CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Avcılar yerel medyasından Gazeteci Muhlis Polat'ın paylaştığı bilgiye göre, Avcılar Eski Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, cezaevinden başvuru yaparak CHP İstanbul 3. Bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

 

Yeni Yorum