16 Temmuz Salı 2024

FETÖ destekçisi Michael Rubin, Türkiye'nin SİHA'larını hedef aldı

FETÖ destekçisi Michael Rubin, Türkiye'nin SİHA'larını hedef aldı

FETÖ destekçisi olduğu bilinen ve yeminli Türkiye düşmanı Michael Rubin bu kez de yerli ve milli SİHA’ları hedef alarak karalama kampanyası başlattı. 

Savunma sanayiine karşı karalama kampanyası başlatan Rubin, "Baykar'a ve diğer Türk firmalarına yaptırım düşünülmeli" dedi.

Türkiye karşıtlığıyla bilinen ABD'li Michael Rubin, şimdi de yerli ve milli imkanlarla üretilen silahlı insansız hava araçlarına (SİHA) karşı harekete geçti.

"1945" adlı internet sitesi için makale yazan Rubin, "Ukrayna'nın ötesini düşünün: Türkiye'nin SİHA ihracatı tehdit" başlığını kullandı.

ABD'den Türk SİHA'larına yaptırım istedi

Türkiye'de üretilen SİHA'ların Afrika'dan Kafkasya'ya ve Libya'ya kadar sınır ötesi birçok noktada varlık gösterdiğini vurgulayan Rubin, Beyaz Saray ve ABD Kongresi'ne seslendi.

"Türkiye'nin savunma sanayisine yaptırım vakti geldi"

Rubin, "Türkiye'nin insansız hava aracı ihracatının yol açtığı istikrarsızlığı görmenin ve Türkiye'nin savunma sanayisini yaptırıma uğratmanın vakti geldi." dedi.

Karalama kampanyası başlattı

Türk SİHA'larına karşı açıkça karalama kampanyası başlattığı görülen Rubin, dünya çapında adından söz ettiren Bayraktar TB2'nin üreticisi Baykar'a ve diğer Türk firmalarına yönelik yaptırımların düşünülmesini de istedi.

 

Yeni Yorum