28 Eylül Çarşamba 2022

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Gültekin’den Cumhuriyet yazarı Terkoğlu’na: Gazetecilik mesleğini, birilerinin posta güvercini olmak uğruna kirletiyorsun

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Gültekin’den Cumhuriyet yazarı Terkoğlu’na: Gazetecilik mesleğini, birilerinin posta güvercini olmak uğruna kirletiyorsun

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Burak Gültekin, Esenyurt'taki iki şirketin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilişkisi olduğu iddiasını belgeleriyle kanıtlaması için Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu'na 24 saat süre vermişti. 

 

24 saat sonra, twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Gültekin, bu zaman dilimi içerisinde ortaya attığı mesnetsiz iddialarla ilgili ortaya somut delil koyamayan Barış Terkoğlu’na “Gazetecilik mesleğini, birilerinin posta güvercini olmak uğruna kirletiyorsun.” dedi.

 

Gültekin’in açıklaması şöyle;

 

“Cumhuriyet'in 'acar araştırmacı' yazarı Barış;

İddialarını belgeleriyle ortaya koyabilmen için verdiğim 24 saat doldu. Bu süre içerisinde iddialarını ispat edemediğin için laf-ü güzaftan ibaret olduğu ve bir kez daha, operasyonel gazeteci olduğun ortaya çıktı. 

 

Sayın Bakanımız TRT Haber’de,  Cumhuriyet Gazetesi’nin terörü destekleyen haberlerini gösterdiğinde, şimdiki yönetim “o haberleri biz değil, Can Dündar yaptı” itirafında bulunmuş ve Dündar’ın operasyonel gazetecilik yaptığını ve "birilerinin elemanı" olduğunu itiraf etmişti.

 

Aynı itiraf, yıllar sonra Barış’ın haberleri için de;

“Biz değil”, “o yaptı" mı olacak?

Gazetecilik mesleğini, birilerinin posta güvercini olmak uğruna kirletiyorsun. 

Peki, gazeteyi savunan, gazetecilik dersleri veren Alev Coşkun, bu haberciliğe suskun mu kalacak?

 

Dün sadece, 24 saat içinde somut delillerle iddianı kanıtlamanı söyledim.

Görüyorum ki, iddia ve iftira zengini, somut delil fakirisiniz.

Bu yalanını da, açtığımız manevi tazminat davasına ekliyoruz.

Yalanların, mesnetsiz, belgesiz iddialarınla yeni haberlerinde görüşmek üzere”

Yeni Yorum