14 Temmuz Pazar 2024

İstanbul Boğazı'na demirleyen ABD savaş gemisinde Türk bayrağı detayı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlara öyle çakalım ki bellerini doğrultamasınlar

İstanbul Boğazı'na demirleyen ABD savaş gemisinde Türk bayrağı detayı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlara öyle çakalım ki bellerini doğrultamasınlar

İstanbul Boğazı'nda Dolmabahçe açıklarına demirleyen ABD donanmasına ait savaş gemisi USS Nitze'de, ABD bayrağının büyük, Türk bayrağının ise küçük olduğu detayı gözlere çarptı.

 

Geçtiğimiz günlerde ABD donanmasına ait savaş gemisi USS Nitze, Gölcük'e hareket etmek üzere geldiği İstanbul Boğazı'nda ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Jeff Flake tarafından ziyaret edilmişti.

 

"Türkiye iyi bir müttefik"

 

Flake, gemide yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

 

"Burada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye ve ABD iyi birer müttefik. Burası muhteşem bir şehir ve denizcilerimiz de bunu görüyor. Burada yaklaşık 350 mürettebat ve harika bir gemi var"

 

Flake bu sözleri söylediği esnada ise gemideki bir detay gözlere çarptı.

Türk bayrağına saygısızlık

 

Gemide bulunan ABD ve Türkiye bayraklarına bakıldığında ABD bayrağının Türk bayrağından daha büyük olduğu açıkça görüldü.

 

Bu görüntülerden sonra samimi gelmeyen Flake'in açıklamaları, akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerini getirdi.

 

"Bunlara öyle çakalım ki"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın Nazilli'deki Atatürk Kent Meydanı'nda seçim için genel yaptığı konuşmada, "14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar." demişti.

Yeni Yorum