23 Temmuz Salı 2024

Lütfü Savaş'a tepkiler çığ gibi! Şimdi de Antakyalı oyuncudan 'istifa' çağrısı geldi

Lütfü Savaş'a tepkiler çığ gibi! Şimdi de Antakyalı oyuncudan 'istifa' çağrısı geldi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan büyük depremde ağır hasar alan şehirlerden olan Hatay’da Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a tepkiler büyüyor.

Depremde yakınlarını kaybeden Antakyalı oyuncu Mehmet Ali Gümüş, CHP’li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş için şu ifadeleri kullandı.

“Yakınlarına ihale dağıtmaktan şehre bir yol bile yapmadın. Derhal istifa et.”

Gümüş deprem sırasında İstanbul’daydı. Bölgeye daha sonra gitti. Ailesinin kurtulduğunu belirten oyuncu depremde yakınlarını kaybetti.

Depremzedelerle birlikte Antakya’da olan Gümüş, CHP’li belediye başkanına tepki gösterdi: 

“Seni de yazdık Lütfü Savaş 15 yıldır belediye başkanısın. Önce Akp’den sonra Chp’den seçildin. Nasıl bir adam olduğun kariyerinden belli zaten. Yakınlarına ihale dağıtmaktan şehre bir yol bile yapmadın. Derhal istifa et. Expo saçmalığına milyarlarca dolar harcayacağına şehri baştan sona depreme dayanaklı hale getirebilirdin. Yapmadın çünkü yakınlarına rant çıkmazdı ordan. Hesap vereceksin.”

KARDEŞLERİNİ BELEDİYEYE DOLDURDU 

CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) Lütfü Savaş'ın kardeşi Metin Savaş'ı da HATSU'da özel kalem müdürü yaptı. Savaş'ın diğer biraderi Mehmet Savaş da belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'nde saha şefi olarak görev yapıyor.

Atamaların ardından ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş akıllara zarar bir açıklama yapmıştı:

"Evet kardeşimi HATSU özel kalem müdürlüğüne ben atadım ama liyakata göre bir atama oldu. Eğitimiyle, birikimiyle bu görevi hak ediyor. Hak ettiği, işini iyi yaptığı sürece o görevi sürdürecek. Mehmet Savaş'ın ise resmi bir görevi yok. Dışarıdan destek verir. Ancak para almıyor." 

Lütfü Savaş'ın belediyenin Fen İşleri Müdürlüğü'nde saha şefi olarak atadığı kardeşi Mehmet Savaş'ın, şehirde yapılan inşaatlarda büyük söz sahibi olduğu ve Mehmet Savaş'ın istediği inşaata ruhsat verdiği istemediğine vermediği iddialar arasında.

Yeni Yorum