24 Şubat Cumartesi 2024

Sahtekarlar yakalandı, şirket kapatıldı

Sahtekarlar yakalandı, şirket kapatıldı

Göç İkamet Danışmanlık adlı şirket mühürlendi. 2 kişi gözaltına alındı.

İnternet sitesinde "Fuhuş, adam öldürme gibi suçlardan Türkiye'ye giriş yasağı konanların yasaklarını kaldırma" vaadinde bulunan Göç İkamet Danışmanlık adlı şirketin ruhsatsız faaliyetten mühürlendiği ve şirketle ilişkili 2 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

 

Pendik’te ‘’Göç İkamet Danışmanlık’’ adındaki şirkete operasyon düzenledi. Ekipler, fuhuş ve adam öldürmek gibi suçlara karışan yabancılar hakkındaki deport kararını kaldırıp, garanti ikamet izni çıkardıkları iddia edilen 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Yapılan operasyonda çok sayıda belge ve döküman ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Başkanlığı’na bağlı ekipler, sosyal medyada yayınlanan bir paylaşımın ardından harekete geçti.

 

YABANCILARIN DEPORT KARARINI KALDIRMA VAADİ

 

Hem sosyal medyada hem de cadde ve sokaklara afiş asan ”Göç İkamet Danışmanlık” adındaki şirket, suça karışmış yabancıların deport kararını kaldırıp, ikamet izni verme vaadinde bulundu.

 

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Başkanlığı’na bağlı bir ekip, Maliye ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan uzmanlarla birlikte Pendik’teki şirkette incelemelerde bulundu.

Ekiplerin araması sonucu, pek çok evrak ve doküman ele geçirildi.

 

Ayrıca Maliye, SGK, memurları tarafından işyerinde yapılan incelemelerin ardından, 16 adet karşılıksız makbuz kesildiği tespit edildi. Maliye ve SGK’nin yapacağı incelemenin ardından söz konusu şirkete ceza kesileceği açıklandı.

 

Öte yandan şirket, Pendik Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ruhsatsız faaliyetten dolayı mühürlendi

 

Konu ile ilgili 2 şüpheli, yakalanarak gözaltına alındı.

 

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yeni Yorum