16 Haziran Pazar 2024

Şehit yakınlarından Diyarbakır Barosu'na sert tepki: PKK katliamını örtbas etmek için Türkiye'ye iftira attılar

Şehit yakınlarından Diyarbakır Barosu'na sert tepki: PKK katliamını örtbas etmek için Türkiye'ye iftira attılar

Diyarbakır Barosu, dün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde sivillere bombalı saldırı düzenlediği yönünde kara propaganda paylaşımı yapmıştı. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Diyarbakır Barosu'nun Irak'ta PKK tarafından katledilen 8 sivilin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından öldürüldüğünü iddia etmesine sert tepki gösterdi.

 

Terör örgütü PKK/KCK, Irak Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde sivillere bombalı saldırı düzenledi. Terör örgütü yayın organları ve yandaşları saldırıyı TSK'nın düzenlediğine dair kara propagandaya başladı.

 

Güvenlik güçleri, saldırının teröristler tarafından gerçekleştirildiğini tespit etti. Sosyal medyada PKK propagandasına çanak tutan Diyarbakır Barosu, skandal bir paylaşıma imza attı. Barodan yapılan açıklamada, "Kürdistan Federal Bölgesinin Zaho ilçesinde TSK’nın bombardımanıyla, içlerinde çocukların da olduğu siviller hayatını kaybetmiştir. Roboski’de olduğu gibi söz konusu Kürtler olunca insancıl hukuk değersizleşiyor. Yaşamını yitirenlerin ailelerine ve Kürdistan’a başsağlığı diliyoruz." denildi.

 

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz, Diyarbakır Barosu'nun Irak'ta PKK tarafından katledilen 8 sivilin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından öldürüldüğünü iddia etmesine sert tepki gösterdi.

 

Gündüz, bu çirkin açıklamayı yapan Diyarbakır Barosu'nun tüm idarecileri hakkında soruşturma açılması için savcıları göreve çağırdı.

 

Abbas Gündüz, Türkiye'yi hedef alan bu kirli zihniyeti kınadığını belirterek, "Diyarbakır Barosu, bebek katili PKK terör örgütünün katliamını örtbas etmek için Türkiye'ye iftira attı. Irak’ta PKK tarafından katledilen 8 sivil için 'TSK öldürdü' açıklamasında bulundu. Daha önce de 'Ermeni Soykırımı var' diyerek yine Türkiye'ye iftira atmıştı. Bebek katili PKK terör örgütü ile aynı dili kullanıp Türkiye'ye saldıran bu kirli zihniyeti kınıyorum. Ülkenin bölünmez bütünlüğü için, vatan, millet, bayrak için Irak’ta ve Suriye’de yüzlerce şehit verdik, gazi verdik. Bugün PKK’nın sözcülüğünü yapan baro, neden söz konusu TSK olunca hiçbir mesaj yayınlamıyor. Bu kirli ve bölücü barodan şikayetçiyiz. Diyarbakır Barosu'nun tüm yöneticileri hakkında iftira ve milli güvenlik tehdidi gerekçesiyle soruşturma açılmalı" dedi.

Yeni Yorum