13 Temmuz Cumartesi 2024

Tele 1 provokasyona doymuyor! İftirayı büyükelçi deşifre etti

Tele 1 provokasyona doymuyor! İftirayı büyükelçi deşifre etti

Yüzyılın en büyük felaketlerinden birini yaşayan Türkiye'ye birçok ülkeden arama kurtarma ekibi gelirken, Genel Yayın Yönetmenliğini terör örgütü PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in yazı işleri müdürlüğünü yapan Merdan Yanardağ'ın yaptığı CHP fonlu muhalif yayın organı TELE 1 ise toplumun ve kurtarma ekiplerinin moralini bozmak için sürekli provokatif yayınlar yapıyor.

TELE 1'DEN ALGI OPERASYONU

TELE 1 canlı yayınında Namık Koçak isimli sunucu,  Türkiye'ye yardım için gelen Macar kurtarma ekibini Maraş'a taşıyan otobüsün yolda benzininin bittiğini ve benzin paralarını kendilerinin ödediğini iddia etti.

TELE 1 sunucusu, söz konusu ekibin su almak istediğinde yanlarında Türk Lirası olmadığını söylediğini ama market sahibinin 'döviz de alırız' yanıtı verdiği iftirasında bulundu.

BÜYÜKELÇİ YALANI DEŞİFRE ETTİ

Canlı yayındaki bu yalanı paylaşan bir sosyal medya kullanıcısına Macar Büyükelçi cevap verdi.

Yalanı deşifre eden Macar Büyükelçi Viktor Matis, "İncek'te az önce 19 kişilik, Macaristan'dan karayoluyla gelen grubumuzla konuştum. İstanbul'da bir istasyonda benzinlerini ödedi bir yerli. Buradaki alışverişte kolalarının hepsini birinin ödediğini gördüm. Ben başka yerde kurabiye alırken dükkan sahibi elindeki poğaçaların yarısını verdi" dedi.

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları TELE 1'in yalanına büyük tepki yağrdırdı.

 

Yeni Yorum