24 Temmuz Çarşamba 2024

Tele1 ekranlarında büyük rezalet! Hapşırıktan İslam düşmanlığı çıkardılar

Tele1 ekranlarında büyük rezalet! Hapşırıktan İslam düşmanlığı çıkardılar

Daha önce terör örgütü PKK'nın yayın organı Özgür Gündem'in yazı işleri müdürlüğünü yapan ancak daha sonra ulusalcılığa direksiyon kıran Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın canlı yayında hapşırması üzerine başlayan diyalog İslam düşmanlığına kadar uzandı. 

Yanardağ'a "Çok yaşa" diyen Emre Kongar, iktidarın bu sözü bile yasakladığını öne sürdü. "Yok efendim, 'çok yaşa, günaydın' demeyecekmişiz. 'Selamünaleyküm diyecekmişiz" ifadelerini kullanan Kongar'a yanıt veren Yanardağ, "Selamünaleyküm Yahudi dilinden geliyor. Bunun Türkçesi merhabadır" diye konuştu. Kongar ise konuşmanın devamında Ramazan Bayramı'nı hedef aldı.

CHP tarafından fonlanan Tele1 ekranlarında akıllara zarar bir diyalog yaşandı. Kanalın genel yayın yönetmeni Merdan Yanardağ'ın hapşırması sonrası hükümeti hedef alarak başlayan diyalog, İslam düşmanlığına kadar uzandı.

Yanardağ'ın hapşırığı sonrası, "Çok yaşa" diyen Emre Kongar, bu sözün iktidar tarafından yasaklandığını iddia ederek, "'Çok yaşa'yı bile çok görüyor bu iktidar bize. 'Çok yaşa' diyorsunuz, 'Siz Allah'a mı şirk koşuyorsunuz' diyerek araya giriyor iktidarın adamları. Ancak 'İyi yaşa diyebilirsin' falan diyerek müdahale ediyor." ifadelerini kullandı.

"Günaydın" demenin bile yasaklandığını öne süren Kongar, "'Günaydın' diyemiyorsun, 'Selamünaleyküm' diyeceksin diyorlar." diye konuştu.

Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın canlı yayında hapşırması üzerine başlayan diyalog İslam düşmanlığına kadar uzandı. Yanardağ'a "Çok yaşa" diyen Emre Kongar, iktidarın bu sözü bile yasakladığını öne sürdü. "Yok efendim, 'çok yaşa, günaydın' demeyecekmişiz. 'Selamünaleyküm diyecekmişiz" ifadelerini kullanan Kongar'a yanıt veren Yanardağ, "Selamünaleyküm Yahudi dilinden geliyor. Bunun Türkçesi merhabadır" diye konuştu. Kongar ise konuşmanın devamında Ramazan Bayramı'nı hedef aldı.

"SELAMÜNALEYKÜM YAHUDİ LAFI"

Yanardağ ise "Allah'ın selamı sizin üzerinize olsun" anlamına gelen 'Selamünaleyküm'ü hedef alarak, bunun Yahudi dilinden gelme bir söylem olduğunu savundu.

"Birbirini kesen Araplar, birbirine karşı düşman olmadığını anlatmak istiyor. Bunda bir kutsiyet yok." diye konuşan Yanardağ, "Hocam selamünaleyküm ne anlama geliyor? Tam tercümeyi yaparsak. Selamünaleyküm, 'bütün barış üzerine olsun' demek. Araplar birbirini kestiği için, barış için geldiği için... Selamünaleyküm 'bütün barış üzerine olsun, ben dostum' demek. Türkçesi bunun 'Merhaba'dır." dedi.

RAMAZAN BAYRAMI'NI DA HEDEF ALDILAR

Kongar, Türkiye'nin ortak değerinin kalmadığını savunarak, "Ortak değerlerimiz kalmadı ya hu. Ramazan geliyor Ramazan'ın bitimindeki 'Şeker Bayramı'nın adını 'Ramazan' yapan 12 Eylül yönetimidir. 12 Eylül yönetimine kadar o bayramın adı Şeker Bayramı'ydı." ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum