17 Temmuz Çarşamba 2024

HDP'li Sezai Temelli TSK operasyonlarından rahatsız oldu: PKK kanalında terör örgütü propagandası!

HDP'li Sezai Temelli TSK operasyonlarından rahatsız oldu: PKK kanalında terör örgütü propagandası!

HDP/YSP'li Sezai Temelli, terör örgütü PKK'nın kanalına çıkarak TSK'nın operasyonlarını hedef aldı. Suriye ve Irak'taki terör mevzilerinin hedef alındığı operasyonlar için "Olan Kürt halkına oluyor" diyen Temelli, TSK'nın sivilleri öldürdüğü iftirasını attı.

 

Ankara'da, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen iki terörist bombalı terör eylemi gerçekleştirmek isterken öldürüldü. 

 

BAKAN FİDAN REST ÇEKMİŞTİ: PKK/YPG'NİN BÜTÜN TESİSLERİ MEŞRU HEDEFİMİZ

 

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan  Ankara'daki terör saldırısının faili iki teröristin Suriye'den geldiğini belirterek,  "Özellikle Irak ve Suriye’de PKK/YPG'ye ait bütün altyapı, üstyapı tesisleri, enerji tesisleri bundan sonra güvenlik güçlerimizin, silahlı kuvvetlerimizin, istihbarat unsurlarımızın topyekün meşru hedefidir. Üçüncü tarafların PKK/YPG'li tesislerden ve şahıslardan uzak durmasını tavsiye ediyorum." dedi.

 

Bakan Fidan'ın bu restinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye ve Irak'taki terör mevzilerini düzenlenen hava saldırılarıyla yerle bir etmeye başladı.

 

TSK'NIN OPERASYONLARINI HEDEF ALDI

 

HDP vekili Sezai Temelli, terör örgütü PKK'nın kanalına çıkarak TSK'nın operasyonlarını hedef aldı. 

 

TSK'YA İFTİRA ATTI

 

TSK'nın sivilleri öldürdüğü yalanını ifade eden Temelli, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları kınamaya kalkıştı. 

 

Temelli, "Savaştan beslenen bir zihniyet her türlü saldırıyı ısrarlı bir şekilde sürdürüyor" dedi. 

 

Hükümetin sivilleri hedef aldığı yalanını dile getiren Temelli, "Olan Kürt halkına, Kürt çocuklarına oluyor çünkü hedef Irak ve Suriye Kürdistan'ıdır." diye konuştu.

 

NEDİM ŞENER: MİT, PKK HEDEFLERİNİ TAM İSABET VURMUŞ DEMEKTİR

 

Gazeteci Nedim Şener, Temelli'nin o skandal sözlerini paylaşarak, "Terörist PKK/KCK-HDP’li Sezai Temelli, yalan ve iftiralarla tepki verdiğine göre, MİT Suriye’deki terörist pkk hedeflerini tam isabetle vurmuş demektir." notunu düştü. 

Yeni Yorum