28 Eylül Çarşamba 2022

İYİ Partili Yıldız sel felaketini AK Parti’ye bağladı! “Müstahak” imasında bulundu…

İYİ Partili Yıldız sel felaketini AK Parti’ye bağladı! “Müstahak” imasında bulundu…

Muhalefet, her yaşanan doğal afette olduğu gibi Karadeniz'deki sel sonrası da siyasi çıkar sağlamaya çalıştı. İYİ Partili Taylan Yıldız, 40 kişinin hayatını kaybettiği felaket sonrası, acılar tazeyken ve yaralar sarılmaya çalışılırken, Bozkurt Belediyesi'nin AK Partili olduğuna dikkat çekip "Ver yetkiyi gör etkiyi dediler. Gördük" ifadesiyle siyaset yaptı.

 

Batı Karadeniz, 3 gündür aşırı yağışın ardından gelen sel ve heyelanla mücadele ediyor. Kastamonu’da meydana gelen selde ilçe merkezi sular altında kaldı. Kastamonu'da 34, Sinop'ta 6 olmak üzere şu ana kadar 40 insan hayatını kaybetti.

 

ACILAR ÜZERİNDEN SİYASET

 

Tüm imkanlarla yaraların sarılması için seferber olunurken, muhalefet partileri yaşanan felaket üzerinden siyasi rant sağlamanın derdine düştü. Onlardan biri İYİ Partili Taylan Yıldız.

 

'MÜSTAHAK' İMASINDA BULUNDU

 

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yıldız, sel sularının yuttuğu Bozkurt ilçesinin AK Partili olduğunu vurgulayıp, yaşananların 'müstahak' olduğuna yönelik bir imada bulundu.

İYİ Partili Yıldız, yaptığı paylaşımda, "Bozkurt Belediye Başkanı AK Parti'li. Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti'li. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti'li. Cumhurbaşkanı AK Parti'li. Ver yetkiyi gör etkiyi dediler. Gördük." ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum