14 Temmuz Pazar 2024

"Meral Akşener blöf yapıyor" diyen Fatih Portakal'a İYİ Parti'den tepki: Banka hesabındaki rakam yükseldikçe haysiyetin alçalıyor!

"Meral Akşener blöf yapıyor" diyen Fatih Portakal'a İYİ Parti'den tepki: Banka hesabındaki rakam yükseldikçe haysiyetin alçalıyor!

İyi Parti'nin seçimlere kendi adayları ile girme kararının pazarlıkta elini kuvvetlendirmek için alındığını ve Meral Akşener'in 2-3 gün sonra geri döneceğini ima eden Fatih Portakal'a İYİ Parti'den peş peşe tepkiler geldi. İyi Parti lideri Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, Portakal’a “Banka hesabındaki rakam yükseldikçe, haysiyetin alçalıyor farkında mısın?” dedi.

 

Sözcü TV’de yayınlanan Ana Haber programında İYİ Parti ve Akşener'in blöf yaptığını söyleyen Fatih Portakal, yakın zamanda yeniden masanın kurulacağını ifade etti.

 

"BAKMAYIN SİZ MERAL HANIM'A"

 

Portakal şöyle konuştu:

 

"Meral Hanım’ın İyi Partisi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si ve kurmayları… İkisi de biliyor. İttifaksız kazanmaları mümkün değil. Matematik ortada. Bakmayın siz Meral Hanım'a 2 gün sonra dönüş yapacak CHP’yi masaya çekmek için, ‘ben de pazarlık gülüm ver’ diye böyle bir blöfün içerisinde. Siz rahat olun 2-3 gün sonra İyi parti yanaşmaya başlayacak."
"Mesleki ahlak yoksunu bu zat"

 

Bu sert ifadelerden sonra Portakal, İyi Partililerin hedef tahtasına oturtuldu.

 

Portakal, birçok İyi Partili yöneticinin sert açıklamalarına maruz kaldı.

 

İyi Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz Portakal’ın açıklamaları hakkında en sert ifadeleri kullanan İyi Partililerden biriydi.

 

Poyraz, “Mesleki ahlak yoksunu bu zat bizim nazarımızda şerefli basınımızın bir mensubu değil siyaseti dizayn etmeye çalışan bir aparattır” ifadelerini kullandı.

 

"BANKA HESABINDAKİ RAKAM YÜKSELDİKÇE, HAYSİYETİN ALÇALIYOR"

 

İyi Parti lideri Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Portakal’a “Banka hesabındaki rakam yükseldikçe, haysiyetin alçalıyor farkında mısın?” dedi.

 

"BU DENGENİN RANTÇILARI..."

 

İyi Parti Muğla Milletvekili Metin Ergun ise şu ifadeleri kullandı:

 

"İyi Parti’nin karşılıklı ranta dönüşen ittifak siyasetinin dehşet dengesini değiştirme teşebbüsü olan 3. yolu açması, Fatih Portakal gibi bu dengenin rantçılarını çok rahatsız etmiş durumda.”

 

"KOKUŞMUŞ İLİŞKİLERİNİZLE..."

 

İyi Parti İstanbul Milletvekili Burak Akburak da “Kokuşmuş ilişkilerinizle İyi Partimize istikamet belirleyemediğiniz için terbiyesizce yorumda bulunuyorsunuz.” paylaşımı yaptı.

Yeni Yorum