01 Nisan Cumartesi 2023

Gazeteci Kadri Gürsel bile 6'lı Masa'ya isyan etti: Ülkenin bu şekilde yönetilmesi mümkün değil!

Gazeteci Kadri Gürsel bile 6'lı Masa'ya isyan etti: Ülkenin bu şekilde yönetilmesi mümkün değil!

Muhalif gazeteci Kadri Gürsel 6'lı Masa'daki yetki krizine tepki gösterdi. Canlı yayında açıklamalarda bulunan Gürsel, "CHP'nin yüzde 1-2 oy alacak partilerle eşit oy hakkına sahip olması haksızlıktır. Aynı şekilde ülkenin bu şekilde yönetilmesi mümkün olmayacaktır." dedi.

 

6'lı Masa'da cumhurbaşkanı adayı belirsizliğini koruyor.

 

Ortaklar arasındaki "yetki krizi" ise büyüyor. Daha önce, "masadaki liderlerin Cumhurbaşkanı gibi imza yetkisi olacak" sözüyle eleştirilen Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında  masanın adayının seçilip ortak irade dışına çıkması halinde siyasi kriz doğacağını söylemişti.

 

Halk TV'de İsmail Saymaz ve Kadri Gürsel'in sunduğu Konuşmasak Olmaz programında 6'lı Masa'daki yetki krizine tepki vardı.

 

"ÜLKENİN BU ŞEKİLDE YÖNETİLMESİ MÜMKÜN DEĞİL"

 

Gazeteci Kadri Gürsel 6'lı masaın yetki kaosuna isyan ederek şu ifadeleri kullandı;

 

Millet İttifakı, ülke yönetiminde söz hakkını yansıtacak bir güç denklemi oluşturabilirse kararlar alınırken diğer partilerle eşit duruma indirgenmezse, indirgenmemelidir, adil değildir bir kere. Yüzde 10-15 oy almış bir İYİ Parti'nin yüzde 20-25 arası oy alacak olan CHP'nin yüzde 1-2 oy alacak partilerle eşit oy hakkına sahip olması haksızlıktır. Aynı şekilde ülkenin bu şekilde yönetilmesi mümkün olmayacaktır. Burada pek çok faktör araya girer; liderlerin karakterleri, ihtiraslari şunlar bunlar... 

Yeni Yorum