25 Nisan Perşembe 2024

İYİ Parti’de sular durulmuyor... İYİ Parti Kurucusu Adil Erkoc, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun açıklamalarına isyan etti

İYİ Parti’de sular durulmuyor... İYİ Parti Kurucusu Adil Erkoc, Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu’nun açıklamalarına isyan etti

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, dün Sözcü’den Saygı Öztürk’e açıklamalarda bulunmuştu.

 

Ensarioğlu açıklamasında, “Merkezin, muhafazakar Kürt kökenli vatandaşlarımızın oyunu alamayan siyasi partinin iktidar olamayacağı görüşü yaygın. Kürt kökenli vatandaşlarımızın oranı İstanbul'da yüzde 26, İzmir'de 42, Adana'da 44, Mersin'de 56, Antalya'da 19, Ankara'da 11 olarak belirtiliyor” şeklindeki ifadeleri kullanmıştı.

 

Bugün İYİ Parti Kurucusu Adil Erkoc, Ensarioğlu’nun bu sözlerine tepki gösterdi.

 

Erkoc, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

 

“Bugün Sözcü gazetesinde İYİ Parti Genel Bakan Y. Salim Ensarioğlu'nun vermiş olduğu röportajı okudum ve bazı büyük şehirlerde yaşayan kürt asıllı vatandaşlarımız için verdiği oranlar sadece şaşırtıcı değil aynı zamanda neye ve kimlere hizmet etmek istediğini de sorgulamayı gerektirir.

Ensarioğlu, kürt asıllı nüfusu İstanbul için %26, İzmir %46,Adana %44,Mersin %56,Antalya %19, Ankara %11 olarak belirtiyor. Bu oranları Ensarioğlu kim veya kimlerden aldı, yada kimler bu oranları açıklamasını ondan istedi, açıklamaya muhtaç. Yılların siyasetçisinin bilmeden böyle fahiş hataları hem de Milli Güvenlik sorunu teşkil edecek ve ülkenin bekasına yönelik hataları bilinçsiz yaptığı düşünülemez. Eğer öyle ise oturduğu koltuğu ve temsil makamını derhal bırakmalı. En azından beni ve benim gibi düşünenleri temsil etmediği aşikar.

Bizler ilkeli duramaz isek, bizden yapılanlara sesimizi çıkaramaz isek dışarıya söz söyleme hakkımız kalmaz. Biran evvel bu mülakatın sonuçları öngörülerek gereği yapılmalıdır, tevil edilecek bir konu da değildir.

İyi Parti'nin benzer şekilde herkesin (kendince) mikro ölçüde temsil ettiğini düşündüğü ideoloji ve kimliklerin bir aparatı olarak kullanmasına müsaade edilmemelidir. Ya kurucu iradeye bağlılık kayıtsız şartsız sağlanır yada daha önceki örneklerini gördüğümüz kaotik ve yapıya onulmaz zararlar veren hadiselerle karşılaşmak mukadderdir.

Bu ve bunun gibi hadiselere, münferit ve hiyerarşiden uzak söylemlere izin verildiği takdirde, dışarıdan operasyon yapılmasına gerek kalmayacağı gibi içerideki uzantıların bu tip senaryoları başarıyla uygulayacağı aşikardır. İvedi olarak ihtiyaç olduğu görülen arınmaya önce içerideki Truva atlarını temizlemekten başlanmalı.”

Yeni Yorum