24 Şubat Cumartesi 2024

Kim bu Kartal Belediyesi'nin hanım ağası?

Kim bu Kartal Belediyesi'nin hanım ağası?

Kartal Belediye AK Partili Meclis üyesi Haydar Göksoy, 19 Ekim günü yapılan Kartal Belediye Meclisi 2. birleşiminde Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü hakkında şok edici iddialarda bulundu.

 

Gündem dışı söz alan Haydar Göksoy'un iddiaları CHP'li meclis üyelerinin tepkisini çekti

 

Göksoy, Meclis birleşiminde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

Şimdi bugün size bir Müdürlükten bahsedeceğim. Geçtiğimiz yıllarda bir Hanım Ağa’dan bahsetmiştim. Ses getirmişti, Sayın Belediye Başkanımız gerekeni yapmıştı. Şimdi size yeni bir Hanım Ağa’dan bahsedeceğim. Kıymetli Meclis üyelerim, değerli katılımcılar. Sözleşmeli personellerin Aralık ayında işi ile tehdit ettiği bir müdüre. Tüm yetkisinin kendinde olduğunu ayağınızı denk alın dediği bir müdüre hanım. Evinin bahçesinin tadilatı, evinin önündeki ağaçların budatılması, evinin bahçesinin ilaçlanması.

 

Bakın çok önemli bir iddia da şudur ki zaten kendisi ilçe dışında oturmasına rağmen bundan teknik personelimizin, müdürümüzün evine vermiş olduğu hizmet. Neyse, şaşırdık mı Kartal Belediyesine? Şaşırmadık. Geçmiş dönemlerde şaşırmadığımız gibi bu yönetimde de şaşırmadık. Çok garip bir bilgi de şu ki müdürümüzün çocuğunun proje ödevlerini de Belediyede kendi biriminde çalışan personele yaptırması. Sosyal medyadan devamlı paylaşım yapan bu müdürümüz, kimler beğenmiş kimler beğenmemiş, beni kimler paylaşmış kimler paylaşmamış üzerine de personeline etki ve baskı kuran bir müdürden bahsediyorum. Ve yine çok ciddi bir iddiadır ki, akrabasının artık kardeşinin mi, annesinin mi, ailesinin mi bilinmeyen, evlerinin bakımını da personeline yaptıran bir müdürden bahsediyoruz. İnşallah bizim sunduğumuz bu iddialar asılsızdır. Yalnız telefonumuzda bazı bilgiler var. Net kaynaklardan gelen. Eğer herhangi bir durumda bunları da açıklayacağımızdan şüpheniz olmasın. Kademede mimarlarımız, mühendislerimiz, teknik açıdan eğitim açısından Üniversite tahsilini bitirmiş arkadaşlarımızın onların üstüne şef diye koyduğu bazı arkadaşlarımız, onlara da ciddi pres yapıyor. Bu da siyasi partinin iktidar olduğu siyasi hareketin içinde bir yönetici olan bir arkadaşın, İlçe Başkan Yardımcısının bu arkadaşlarımıza, bu yüksek öğretimini tamamlamış liyakat sahibi olan arkadaşlarımıza bu şekilde pres, bu şekilde baskı yapmasını da biz şiddetle kınıyoruz.

 

Kıymetli meclis üyelerimiz, ben hayatım boyunca iftira atmamışımdır. Hayatım boyunca elimizde bir belge olmuş olsa, biz zaten çıkar onu yayınlarız. Evet, ne yazmışız yine bakın evinin marangoz ve elektrik işlerini dahi yaptıran diye not almışız. Bir dahaki mecliste o zaman bundan sonra isim de veririz, destek hizmetleri müdürlüğüyle görüşmek ümidi ile diyorum. Hepinize saygılar sunuyorum." Diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Kaynak: http://www.ilcemhaber.com/m/kartal/kim-bu-kartal-belediyesi-nin-yeni-hanim-agasi-h6448.html (yerel basın)

Yeni Yorum