22 Şubat Perşembe 2024
3 yıl önce

CHP Eski Genel Sekreteri: Kurultay oldu bittiye getirilmek isteniyor

chp, genel sekreter, kurultay, temmuz, koronavirüs, oldu bitti, kemal kılıçdaroğlu

3 yıl önce

Naif Analiz - Ali Naif Çakar | Ayasofya, Bellini’nin Portresi ve Öfkeli Kurultay

ayasofya, fatih sultan mehmet han, bellini’nin portresi, chp kurultayı

2 yıl önce

CHP'de kurultaya İmamoğlu önlemi

Yeni Şafak’ın haberine göre; CHP’nin temmuz ayında yapılacak olan kurultayı seçimler sonrasına ertelediği son Parti Meclisi (PM) toplantısının perde arkasına ulaşıldı. CHP PM, 15 Ocak’ta yaptığı toplantıda bu yıl yapılması planlanan 38’inci Olağan Kurultayı 2023’ün temmuz ayına ertelenmesi kararı alındı. 25 ÜYE REDDETTİ Kararın alındığı PM’nin çetin geçtiği öğrenildi. 60 kişilik PM’de 35 kişinin kurultay erteleme kararına onay verdiği, 25 üyenin ise ret oyu verdiği belirtiliyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim öngörüsü nedeniyle kurultayı erteleme kararı aldığı söylense de kulislerde tam aksi iddia ediliyor. Kılıçdaroğlu ve yönetiminin, parti içerisinde güçlenen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ekibinin bu yıl yapılması planlanan kurultayda güç kazanacağı ve PM’de etkin olacağı korkusuyla kurultayı erteleme kararı aldığı ifade ediliyor. GÜCÜNÜ ARTIRIR ENDİŞESİ Partide, İmamoğlu’nu genel başkan olarak görmek isteyenlerin arttığı, seçim öncesi kurultay yapılırsa İmamoğlu ve ekibinin gücünü artıracağı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de muhtemel adayın İmamoğlu olarak gösterileceği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu’nun kurultayı erteleme kararı alarak olası bu ihtimallere set çektiği öne sürülüyor. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarla aday olarak ismi geçen İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın önünü kesmişti. Kılıçdaroğlu, “Büyükşehir belediye başkanları bir dönem daha devam etmeli. Başarılarının sürekli olmasını isteriz” demişti.

1 yıl önce

CHP’li kurultay delegesinden Suriyeli işçi itirafı

“Ağlancak halimize gülüyoruz” içerikli sohbet odasında konuşan CHP Gaziantep Kurultay Delegesi Rıza Özdemir, “1000-1500 sigortasız Suriyeli çalıştırıyorum, çocuk da çalıştırıyorum, daha ucuza geliyor, sigortasız ve çocuk işçi çalıştırmak suç değil” itirafında bulundu. https://twitter.com/bugunguncel/status/1542475455101534216?s=21&t=4oFWElzYnWPb61sGq90_6g

8 ay önce

İkinci turdan ümidini kesit! İYİ Parti kurultaya gidiyor

Seçim sonrası ortalarda görünmeyen 7'li koalisyon ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28 Mayıs'ı beklemeden partisinin kurultay tarihini belirledi ve teşkilatlara duyurdu. Akşener tarafından teşkilatlara gönderilen yazıda, 24-25 Haziran tarihlerinde kurultaya gidilmesi için hazırlıkların yapılması talimatını verdi.

8 ay önce

CHP'de kurultay hesapları: Yaklaşık 40'a yakın il başkanının desteği Ekrem İmamoğlu'ndan yana

Seçim mağlubiyeti sonrası CHP'de sular durulmuyor. Bir yanda değişim isteyen partililer Ekrem İmamoğlu'nun adını öne çıkarırken, diğer yanda Kılıçdaroğlu'nun performansını başarılı bulup 'yola devam' görüşü hakim.

8 ay önce

İyi Parti'de fatura Meral Akşener'e kesildi: Kurultay'da karşısına aday çıkabilir

Seçim sonrası İyi Parti'de 'iç hesaplaşma' başladı. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinde alınan mağlubiyet sonrası İyi Parti'de Meral Akşener'in tahtı sallanmaya başladı.

8 ay önce

Fondaş gazeteci Yanardağ'dan, CHP Sözcüsü Öztrak'ın kurultay açıklamasına tepki: Bu yenilgiyi kabul etmektir

CHP tarafından fonlanan Tele 1'in Yayın Yönetmeni olan Merdan Yanardağ, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın yaptığı 'Samimi özeleştiri yapacağız, kurultaya hazırlanacağız' sözlerine çok sert tepki verdi. CHP'nin kurultay tartışmalarından boğulmak üzere olduğunu söyleyen Yanardağ, 'Tam da iktidarın istediğini yaptınız, kurultay sürecini başlattınız. Bu yenilgiyi kabul etmektir. Bu ancak vasatı yeniden üretir.' dedi.

1 2 3 4 5