25 Haziran Salı 2024
3 yıl önce

Maltepe Belediyesi'nde aylık 22 bin 788 TL kirayla makam aracı iddiası

maltepe belediyesi, usülsüz araç kiralama iddiası, ak parti meclis üyesi ufuk yıldız, vip

3 yıl önce

CHP’li Maltepe Belediyesi'nde deprem! Başkan Ali Kılıç ve 7 kişi hakkında soruşturma izni verildi

chp, istanbul, maltepe belediye başkanı ali kılıç, soruşturma, içişleri bakanlığı, süleyman soylu

3 yıl önce

Maltepe Belediyesi işçileri greve başladı

DİSK’e bağlık Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 2 No’lu Şubesi üyeleri, belediyenin Temizlik İşleri Şantiyesi’nde dün gece bir araya geldi. İşçiler, saat 00.00’da "Bu işyerinde grev var" yazılı pankartı şantiye girişine astı. Gece yarısından itibaren temizlik işleri dahil belediye çalışması durduruldu. CHP’li Kadıköy ve Kartal Belediyesi içişlerinin de aynı problemleri yaşadığı biliniyor.

3 yıl önce

Maltepe Belediyesi halkın vergilerini CHP yandaşı Halk TV’ye aktardı

Geçtiğimiz günlerde alkollü araç kullanarak kaza yapan Belediye Başkanı Ali Kılıç ile gündeme gelen Maltepe Belediyesi, Halk Tv’de 1 haber için 113 bin TL ödemesiyle gündemede. Maltepe Belediyesi’nden Halk TV’ye yapılan bu ödeme İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “İstanbul nimet nimet” sözlerini akla getirdi.

2 yıl önce

CHP'li Maltepe Belediyesi'nde bir seminere 700 bin lira ödenmiş

CHP’li Maltepe Belediyesi, 05-06 Mart 2020 tarihlerinde ‘Türkiye’de ve Dünyada Kadın’ isimli bir seminer düzenledi. CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin yönettiği, Halk TV sunucusu Özlem Gürses ve sanatçı Gülben Ergen’in de aralarında bulunduğu birçok ünlü ismin katıldığı seminer 2 gün sürdü. Seminer için CHP’li Maltepe Belediyesi’nin iştirakı olan Mataş A.Ş kasasından toplam 700 bin lira ödeme yapıldı. “Maltepe Kadın Forumu Etkinliği İaşe Hizmet Alımı” ve “Organizasyon Hizmet Alımı” olmak üzere Maltepe Belediyesi iştirakı Mataş A.Ş adına toplam 700 bin lira tutarında iki ayrı fatura kesildiği görüldü. KOMİSYON FARK ETTİ Seminer adı altında yapılan 700 bin liralık israf Maltepe Belediye Meclisi Denetim Komisyonu tarafından fark edildi. İsrafa ilişkin konuşan Maltepe Belediye Meclisi Denetim Komisyonu Üyesi Ufuk Yıldız, “İşin esasına ilişkin yani seminerin yapılmasına bir itirazımız yok, itirazımız 15-20 bin liraya yapılabilecek bir işin 100 değil, 200 değil, 300 değil tam tamına 700 bin liraya yapılmış olmasına” dedi. PARA NEREYE GİTTİ Ödemenin Belediye iştiraki olan Mataş A.Ş üzerinden yapıldığını ve iştirak şirketlerin denetlenemeye tabi olmadığını belirten Yıldız, “Bu nedenle seminer için harcanan 700 bin liranın detaylarına ilişkin bir bilgi edinemiyoruz, harcamanın hangi kalemler için yapıldığını bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

2 yıl önce

CHP'li Maltepe belediyesine bağlı zabıta ekiplerinden bir kadın memur, vatandaşa 'al sana hatıra' diyerek el hareketi yaptı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun TBMM'de yaptığı skandal el hareketi, CHP'li yönetimlerin sorumluluğu altında olan bölgelerde "örnek davranış" olarak algılandı. CHP'Lİ ZABITA MEMURUNDAN SKANDAL HAREKET CHP'li Maltepe Belediyesi'nin zabıta ekibindeki bir kadın zabıta vatandaşa el hareketi çekti. "AL SANA HATIRA FOTOĞRAFI!" Ulus Haber'in haberine göre; Maltepe'deki bir yıkımı görüntüleyen vatandaşla diyaloğa giren kadın zabıta memuru, "Neden çekiyorsun?" diye sordu. Vatandaş da, "hatıra fotoğrafı" yanıtı verince zabıta "al sana hatıra fotoğrafı" diyerek el hareketi çekti. https://twitter.com/genelgundem/status/1467887812032831493?s=21 CHP'DE BU GÖRÜNTÜ İLK DEĞİL Hatırlanacağı üzere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te konuşurken el hareketi yapmış bu görüntü büyük tepki toplamıştı.

2 yıl önce

Maltepe Belediyesi'ne rüşvet operasyonu: 18 gözaltı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, aralarında Maltepe Belediyesinde üst yönetimde görevli kişilerin de olduğu 10'u kamu görevlisi 18 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. CHP'li belediyelerdeki rüşvet ve yolsuzluk skandalları büyüyor. Kadıköy Belediyesi çalışanlarının karıştığı büyük rüşvet skandalının ardından operasyonlar bu kez Maltepe'ye sıçradı. Buna göre İstanbul'da Maltepe Belediyesi'ne operasyon düzenlendi. İddialara halen Maltepe Belediyesi'nde görev yapan ve bazı eski belediye başkan yardımcılarının da aralarında olduğu şüpheliler gözaltına alındı. Maltepe Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ve Melih M. ile birlikte Özel Kalem Müdürü olduğu iddia edilen Umut P.'nin de gözaltında olduğu iddia edildi. Adreslerde aramalar devam ediyor.

2 yıl önce

CHP’li Maltepe Belediyesi’ndeki rüşvet operasyonu büyüyor! Kirli ilişkiler ortaya saçıldı

CHP’li Maltepe Belediyesi‘nde çalışan aralarında belediye başkan yardımcılarının da bulunduğu rüşvet aldıkları iddia edilen 18 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirildi. Sabah’taki habere göre; 16 şüpheli yakalanırken 2 firari şüpheliyi yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Gerçekleştirilen operasyonun ayrıntılarına ulaşıldı. Edinilen bilgilere göre; 1 yıllık teknik ve fiziki takibin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı doğrultusunda operasyon için harekete geçti. ‘Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek’ ‘aracılık etmek’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından yürütülen soruşturmada, dönemin Belediye Başkan Yardımcısı ve 1 zabıta müdürünün, vatandaşın yaptırmak istediği usule uygun olmayan işlerin yapılması karşılığında rüşvet aldıkları tespit edildi. Dönen rüşvet çarkında bu şekilde binlerce lira hâksiz kazanç elde ettiler. BİR ŞÜPHELİ İBB’DE MÜDÜR YARDIMCISI ÇIKTI Soruşturmanın İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütüldüğü öğrenildi. Şüpheliler arasında Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski Zabıta Müdürü Ahmet İ., görevdeki Zabıta Müdürü Ahmet Ziyaeddin İ. ve Maltepe eski Tapu Müdürü Yılmaz C.’nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi. Haydar B.’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Tasarım İşleri Müdürü, Melih M.’nin Maltepe Belediyesi’nde Medya Müdürü, Yılmaz C.’nin ise Zeytinburnu Tabu Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi. 18 şüpheli arasında eski Maltepe Tapu Müdürünün de yer alması rüşvetin ne denli büyük boyutta olduğunu da gözler önüne seriyor. AKTİF YÖNETİCİ DEĞİL DEDİKLERİ OLAY TARİHİNDE BAŞKAN YARDIMCISIYMIŞ Maltepe Belediyesi sosyal medya hesabından gözaltındaki isimlerin aktif üst düzey yönetici ibaresi olmadığını iddia etti. Ancak soruşturma dosyasından elde edilen bilgilere göre şüphelilerin suç tarihinde Maltepe Belediyesi’nde başkan yardımcılıkları, tapu müdürlüğü, zabıta amiri, ve belediyede memur pozisyonunda çalıştıkları saptandı.

1 2 3