24 Haziran Pazartesi 2024

Ümit Özdağ’ın provokasyonu vahşete dönüştü! Zafer Partililerden Osmaniye Cevdetiye’de katliam çağrısı

Ümit Özdağ’ın provokasyonu vahşete dönüştü! Zafer Partililerden Osmaniye Cevdetiye’de katliam çağrısı

Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi'ndeki firar girişimi sonrası sosyal medyada paylaşılan görüntüler izleyenleri dehşete düşürdü. Zafer Partililerin ve Ümit Özdağ fanlarının katliam çağrıları ise dehşetle karşılandı.

Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi‘nde bulunan bir grup sığınmacı tellerden atlayarak kaçtı.

 

Olay sonrası yakalanan sığınmacılara yönelik sosyal medyada bazı linç görüntüleri paylaşıldı.

ÜMİT ÖZDAĞ TARAFTARLARINDAN KATLİAM ÇAĞRISI

 

Sığınmacılara karşı provokatif paylaşımlarla halkı kışkırtan Ümit Özdağ’ın sosyal medya trolleri ise Osmaniye halkına ‘katliam’ çağrısında bulundu.

VALİLİK’TEN AÇIKLAMA

 

Osmaniye Valiliği, kentteki geçici barınma merkezinden kaçan 35 yabancı uyrukludan 24’ünün yakalandığını, diğerlerini bulmak için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, haziran itibarıyla ülkede yeni geçici koruma başvurularının gerekli tahkikat ve mülakatlarının yapılarak geçici barınma merkezlerine alınması uygulamasının başlatıldığı belirtildi.

 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

 

“Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde bulunan bir grup yabancı, saat 22.00 sıralarında firar girişiminde bulunmuş, geçici barınma merkezi özel güvenliği ve jandarma tarafından gerekli müdahalede bulunularak durum kontrol altına alınmıştır. Olayın ilk anında 35 yabancı tellerden atlayarak merkezden firar etmiş olup, İl Jandarma Komutanlığı tarafından civarda yapılan çalışmalar sonucu ilk etapta kamptan firar eden 24 şahıs yakalanmış, geri kalan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Geçici barınma merkezinde halihazırda herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.”

Yeni Yorum