03 Şubat Cuma 2023

Adana’da Furkan provokasyonuna FETÖ ve PKK’dan destek

Adana’da Furkan provokasyonuna FETÖ ve PKK’dan destek

FETÖ ve PKK destekçisi Alparslan Kuytul’un kurucusu olduğu Furkancılar örgütü Adana sokaklarını birbirine kattı. Daha önce Gaziantep ve Mersin'de de Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı sivil itaatsizlik eylemleri başlatmak isteyen örgüt üyeleri bu defa Adana'da sahneye çıktı.

 

Son yıllarda Adana, Mersin, Gaziantep gibi illerde sivil itaatsizlik eylemleri başlatmak için girişimler yapan Furkan Vakfı örgütü, her defasında olduğu gibi bugün de kadın ve çocukları öne sürdü.

 

Bugün karışıklık için Adana’yı seçen Kuytul, Atatürk Caddesi üzerinde toplanan militanlarıyla birlikte miting alanına doğru yürümeye başladı. Emniyet güçleri, caddenin çıkışına kadar müsaade ettiği yürüyüşe daha fazla izin vermedi.

 

CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR

 

Caddeyi trafiğe kapatan Furkan Vakfı üyeleri, emniyet güçlerinin dağılın uyarısına aldırış etmedi. Polise karşı taşkınlık çıkartan grup ile emniyet arasında arbede başladı.

 

“Dağılın” uyarılarına aldırış etmeyen gruptaki kadınların polisin kendilerine müdahale etmesi için yanlarına kadar sokulup tükürdükleri, küfürler savurdukları görüldü.

 

PKK-FETÖ CEPHESİNDEN BÜYÜK DESTEK

 

Alparsan Kuytul’un devlete karşı giriştiği her faaliyetin arkasında duran FETÖ savunucusu ve PKK yandaşları Furkan Vakfı üyelerine destek oldu.

Yeni Yorum