22 Nisan Pazartesi 2024

Ayda üzerinden kirli siyaset! Başrolde yine bir CHP’li...

Ayda üzerinden kirli siyaset! Başrolde yine bir CHP’li...

İzmir'de meydana gelen depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nda 91 saat sonra bir mucize yaşandı ve 3 yaşındaki Ayda enkazdan sağ çıkarıldı. Yıkımın gerçekleştiği binanın 2012 ve 2018 yıllarında Bayraklı Belediyesi tarafından tehlikeli ve riskli bir yapı olarak tanımlandığı fakat bu evrakların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilmediği ortaya çıktı. Bu gelişmeleri göz ardı eden CHP'li vekil Onursal Adıgüzel, CHP'li belediye yerine hükümete yüklendi.

 

İzmir'de geçtiğimiz cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremden 91 saat sonra büyük bir mucize yaşandı. Yıkılan Rıza Bey Apartmanı'nın enkazında çalışmalarını sürdüren arama kurtarma ekipleri, 3 yaşındaki Ayda'yı sağ olarak kurtardı.

 

Tüm ülkeyi derinden sarsan olay üzerine CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, bu sevinci paylaşmak yerine siyaset yapmaya çalışarak tepki çeken bir paylaşıma imza attı. 

 

Adıgüzel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ''Ayda’yı annesiz bırakan düzen ile görülecek büyük bir hesabımız var. Önce yaralarımızı saracağız, ayağa kalkacağız ve hesabını soracağız.'' ifadelerini kullandı.

 

Söz konusu gelişme üzerine Adıgüzel'e yanıt veren gazeteci Kenan Kıran, ''Bayraklı Belediyesi'nin; Doğanlar ile Rızabey apartmanlarında oturmanın riskli ve tehlikeli olduğuna ilişkin 2012 ve 2018 yıllarında hazırladığı raporları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na göndermediği ortaya çıktı

 

Kaynak: superhaber

Yeni Yorum