24 Nisan Çarşamba 2024

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan BirGün'e İHA ve SİHA dersi: Eminiz yine çok seveceksiniz

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan BirGün'e İHA ve SİHA dersi: Eminiz yine çok seveceksiniz

BAYKAR Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'a, BirGün Gazetesi milyonların sevgisini kazanmış TEKNOFEST üzerinden çamur atmaya kalktı. Bayraktar, TÜBİTAK tarafından kendilerine verilen desteği haberleştiren BirGün'e ders niteliğinde bir cevap verdi. Bayraktar'ın SİHA ve İHA göndermeli cevabına beğeni yağdı.

 

Selçuk Bayraktar yine yerli ve milli menfaatlerin karşısındaki medyanın hedefinde.

DERS GİBİ CEVAP

 

Bayraktar'ı "AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı" diye tanımlayan BirGün Gazetesi TEKNOFEST için yapılan harcamalarla ilgili algı operasyonu yapayım derken Selçuk Bayraktar'tan muhteşem bir açıklama geldi.

 

"ÖZELLİKLE SİHA VE FÜZELERİ 'ÇOK SEVDİĞİNİZİ' YAYINLARINIZDAN BİLİYORUZ"

 

Selçuk Bayraktar, BirGün Gazetesi’nin Twitter'da paylaştığı haberi kendi hesabından paylaşarak şu yorumu yaptı:

 

"Sadece e-araç yarışması değil! Tübitak, İHA ve Roket yarışmalarını da düzenliyor. Özellikle SİHA ve füzeleri "çok sevdiğinizi" yayınlarınızdan biliyoruz. Bu yıl gençler daha gelişmiş füze ve İHA'larla TEKNOFEST'te yarışacaklar. Bekleriz. Eminiz yine çok seveceksiniz! "

TÜBİTAK YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

 

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) sosyal medya hesabından BirGün gazetesinin haberine ilişkin açıklama yaptı.

BAKAN VARANK'TAN BİRGÜN'E TEPKİ

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST üzerinden hazımsızlık yapan BirGün'e sert tepki göstererek "15 yıldır düzenlediğimiz bir yarışmanın, bilime ve teknolojiye gönül vermiş yüzbinlerce genci buluşturan TEKNOFEST çatısı altında gerçekleştirilmesine bile saldırabiliyorlar. Merak etmeyin gençler, hakkınızı da geleceğinizi de sonuna kadar savunacağız; siz icad çıkarın yeter." ifadelerini kullandı.

Yeni Yorum