16 Haziran Pazar 2024

El Cezire: Sedat Peker, BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındı. Türkiye’ye iade edilebilir

El Cezire: Sedat Peker, BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındı. Türkiye’ye iade edilebilir

Katar merkezli yayın organı El Cezire, organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığını ve Türkiye’ye iade edilebileceğini duyurdu.

 

El Cezire’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Katar’a yaptığı ziyaretin değerlendirildiği analizde, organize suç örgütü elebaşı Peker’in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığına ilişkin bir bilgi yer aldı.

 

Haberde, Peker’in Türkiye’ye iade edilebileceği belirtildi.

 

Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığına ilişkin bilgi şöyle aktarıldı: 

 

"Abu Dhabi Veliaht Prensi  Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın geçen ay Ankara'da Erdoğan'la görüştüğünde milyarlarca dolarlık yatırım anlaşmalarının da aralarında bulunduğu birden fazla anlaşma imzalamalarıyla ufukta bir çözülme görüldü.

 

İki ülke arasında ilişkilerin ısındığına ilişkin başka işaretler de var…

 

Dubai'den paylaştığı, üst düzey Türk yetkililerle ilgili skandal suçlamaların yer aldığı sansasyonel videoları paylaşan mafya lideri Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı ve Türkiye'ye iade edilebileceği belirtiliyor"

 

El Cezire'den düzeltme

 

Öte yandan El Cezire, Peker'in gözaltında olduğuna yönelik ifadelerini haberinden kaldırdı.

 

Haberle ilgili düzeltmesinde El Cezire şunları ifade etti:

 

"Bu makalenin önceki bir versiyonunda hüküm giymiş bir Türk mafya babası Sedat Peker'in BAE yetkilileri tarafından gözaltına alındığı bildirildi. Al Jazeera bu raporları doğrulayamadığı için bu cümle makaleden çıkarıldı."

 

 

Yeni Yorum