18 Haziran Salı 2024

Independent ve Alparslan Kuytul’dan İsrail propagandası

Independent ve Alparslan Kuytul’dan İsrail propagandası

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Türkiye karşıtı Suudilerin fonladığı Independent Türkçe’ye konuştu.

 

Tam kapanma döneminde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tavsiyelerine ve İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine uymayarak sivil itaatsizlik başlatan Furkan Vakfı gönüllüleri, camilerde itikaf ibadeti bahanesiyle provokasyona imza atamış gündemi günlerce meşgul etmişlerdi.

 

İsrail’in Filistin’e zulüm yaşattığı bu günlerde Independent Türkçe de Alparslan Kuytul’a “Sosyal medyada kimi kişilerin İsrail polisinin Mescidi Aksa'ya yaptığı baskınla, sizin itikaf yaptığınız camiye polislerin girmesi arasında benzerlik kurmaya çalışmasına ne diyorsunuz?” şeklinde skandal bir soru yönetti.

 

Provokasyonlarıyla bilinen Furkan Vakfı Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul da soruya “Şurada benzerlik var: Türkiye tamamen İsrail'dir şeklinde benzerlik doğru olmaz. O noktada İsrail ile benzerlik kurulması doğru olmaz. Devlet içindeki din düşmanı komite ramazan ayından nefret ediyor. O noktada İsrail'le aynılar. İsrail'de her ramazanda illa ki zulüm yapar. Ramazan ayında geçen sene teravihte bize zulüm yaptılar. Bu sene de itikafta yaptılar. Ramazan konusunda benzerlikleri var. Ben İsrail'in bile Kur'an okuyan insanlara gaz sıktığını, namaz kılan insanlara gaz sıktığını hatırlamıyorum. Caminin içine girip caminin içinde yaptığını hatırlamıyorum. İsrail ekseriyetle caminin çıkışında yapıyor. Camiden çıkmalarını bekliyor, ondan sonra yapıyor. Bunlar caminin içine postallarıyla giriyor. Antep'te postallarıyla girdiler, bunu tüm Türkiye görünce bizimkinde her halde postal yoktu. Ben görmedim, hatırlamıyorum, iftira olmasın. Buradaki (Adana) olaylarda telefonlarda toplandığı için elimizde görüntü yok. Postallarla girdiler diyemem buradaki olaylarda ama Antep'te postallarla girdiler. İsrail'in, her ramazanda yaptığı gibi Türkiye'deki İslam düşmanı komite de özellikle ramazanda kötülük yapıyor. Bu benim tespitimin doğru olduğunu gösteriyor. Ben bu din düşmanı komitenin ramazanı sönük geçirmek istediğini geçen ramazanda anladım.” şeklinde skandal bir cevap verdi.

 

Sosyal Medya’dan Independent ve Kuytul’a sert tepkiler yükseldi

 

Yeni Yorum