28 Şubat Çarşamba 2024

Terör örgütü elebaşı Mazlum Kobani’yi operasyon korkusu sardı: Esad’dan yardım çağrısında bulundu

Terör örgütü elebaşı Mazlum Kobani’yi operasyon korkusu sardı: Esad’dan yardım çağrısında bulundu

Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonu terör örgütü PKK/YPG’de korkuya sebep oldu. Terör örgütü elebaşı Mazlum Kobani, Esad rejimine tavsiye verirken Şam yönetiminin Türk savaş uçaklarına karşı hava savunma sistemleri kullanması gerektiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sinyalini verdiği Suriye’nin kuzeyinde yeni operasyon terör örgütü PKK/YPG’de büyük paniğe neden oldu. Etkisini gösterdiği bölgelerde tünel kazmaya başlayan ve başta ABD olmak üzere yardım çağrısında bulunan terör örgütünden skandal bir açıklama daha geldi.

 

MAZLUM KOBANİ’NİN OPERASYON KORKUSU

 

Reuters'a konuşan terör örgütü PKK/YPG elebaşlarından Mazlum Kobani, Türkiye’nin operasyonuna karşı Şam yönetimine çağrıda bulundu. Birlikte çalışmaya “olumlu” baktıklarını söyleyen SDG'nin sözde lideri Kobani ABD'ye ve AB ülkelerine mesaj gönderdi. Operasyon öncesinde açıklamalarda bulunan terörist başı Esad rejimine de tavsiyeler verdi.

 

ESAD REJİMİ İLE İŞ BİRLİĞİ ÇAĞRISI

 

Türkiye’ye karşı Suriyeli rejim askerleri ile işbirliğine hazır olduklarını söyleyen terörist Kobani, “Suriye ordusunun Suriye topraklarını korumak için yapacağı en önemli şey Türk uçaklarına karşı hava savunma sistemini kullanmak” ifadesini kullandı.

 

RUSYA’DAN ADIM BEKLİYORLAR

 

Reuters’a konuşan terörist örgütün elebaşı, “Rusya ile Türkiye’nin dışişleri bakanları arasında gerçekleşecek görüşmede gerilimin düşmesini bekliyorum fakat herhangi bir müzakerede Türkiye’nin drone kullanarak Suriye’nin kuzeyine saldırıları durdurmasını içermeli. Bu bizim en önemli talebimiz olacaktır” dedi.

Yeni Yorum