24 Temmuz Çarşamba 2024

Ümit Özdağ ile Gültekin Uysal birbirine girdi! Seviye yerlerde...

Ümit Özdağ ile Gültekin Uysal birbirine girdi! Seviye yerlerde...

Altılı masanın minik ortaklarından Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal gece yarısı Zafer Partisi'nin ırkçı Genel Başkanı Ümit Özdağ'a attığı tweet şaşkınlık yarattı. Birbirlerine giren ikilinin tartışması Uysal'ın tweet silmesiyle sona erdi.

ÖZDAĞ'DAN UYSAL'A SERT ELEŞTİRİ

Millet İttifakı'nın açıkladığı ortak mutabakat metnini eleştiren Ümit Özdağ, Balıkesir'in Bandırma ilçesinde yaptığı açıklamada, "Altılı Masa’nın kurmaylarına soruyorum. Sizi, ‘tarikat ve cemaatleri devletten çıkaracağız’ demekten alıkoyan şey nedir? Said-i Nursi denen adamın müridi olan ortağınız Demokrat Parti Başkanı mı? Türkçe olimpiyatlarında boy gösterip cemaatlerin devlete sızmasına göz yuman diğer ortaklarınız Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu mu?" demişti.

KAVGAYA ENGİNYURT DA DAHİL OLDU

Tartışmaya dahil olan Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da Özdağ'ı etiketleyerek, "Süleyman Soylu sana "Hayvandan daha aşağı" dediğinde, Soylu'yu kınamıştım. Fakat görüyorum ki sen her türlü hakareti hak ediyorsun. Gültekin Uysal'la derdin nedir? Millet İttifakı'na düşmanlığın niye? Sırf üç beğeni alacağım diye yaptığın edepsizliğe tepkimiz sürecektir" sözleriyle tepkisini dile getirdi.

UYSAL TWEETİ SİLDİ

Özdağ'a sosyal medya hesabından yanıt veren Gültekin Uysal, "Demokrat Parti ve şahsıma iftiralar atıyorsun. Şimdi sana anladığın dille cevap veriyorum; Şerefli insanlar iftira atmaz! Yoklukla malul iftiranı sana yedireceğim!" ifadelerini kullandı. Uysal'ın, ''Çocukluğunda tecavüze uğramış çocuk psikolojisi'' ifadeleri ise sosyal medyada büyük tepki topladı. Tepkiler sonrası tweetini silen Uysal açıklama yapmadı.

Fakat bir süre sonra Uysal'ın açıklamasında "istismara uğramış çocuk" benzetmesi yapması tepki çekti. Özdağ da "Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı tanımak için bu twiti okuyun" şeklinde cevap verdi.

Yeni Yorum