29 Kasım Çarşamba 2023

HÜRJET ve Milli Muharip Uçak pistte

HÜRJET ve Milli Muharip Uçak pistte

Milli savunma uçakları hangardan çıktı... İlk yerli savaş uçağının adı da belli oldu... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Muharip Uçağın adının "KAAN" olduğunu açıkladı. Erdoğan, uçağın isim babasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olduğunu da belirtti.

 

Türk havacılığı, tarihi günlerinden birini yaşadı...

 

Türkiye'nin gururu milli savunma projeleri, bugün hangardan çıktı.

 

"İstikbalin Yüzyılı" programına katılanlar, heyecanlı dakikalara şahitlik etti.

 

Önde HÜRJET, hemen arkasından da Milli Muharip Uçak, motor çalıştırdı.

 

Milli Muharip Uçağı adı "KAAN" oldu

 

Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Muharip Uçak'ın adının "KAAN" olduğunu açıkladı.

 

Dünyanın sayılı ülkelerinin sahip olduğu teknolojiyle üretilen Milli Muharip Uçak "KAAN"ı izleyenler alkışlarla karşılık verdi.

 

"Uçağın isim babası Devlet Bey"

 

Türkiye'nin son dönemde yürüttüğü ve önemli kilometre taşlarını geride bırakan milli projeleri için yapılan görkemli tanıtım töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karada, denizde, deniz altında, havada, uzayda her alanda varız" dedi.

 

"Uçağın isim babası, Devlet Bey'dir" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

 

"Milletimizi sevince boğan müjdeler verdik"

 

Savunma ve havacılık alanındaki tarihi günlerimizden birini daha yaşıyoruz. Son aylarda savunma sanayiinde art arda milletimizi sevince boğan müjdeler verdik. TCG Anadolu gemimizin donanmamıza katılması var, Altay tankımızın test için silahlı kuvvetlerimize teslim edilmesi var. Gökbey helikopterin yerli motorla uçması var. İnsansız deniz aracından torpido atılması var.

 

"Cudi'de, Tendürek'te nefes aldırdık mı?"

 

Bugün projelerimizin yeni bir safhasıyla milletimizin karşısındayız. Yarın inşallah çok daha yenilerini göreceğiz. Osmanlı'dan devraldığımız kurumlardan bugüne savunma sanayiinin inşasında, gelişmesine katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Ülkemizin savunma sanayiinde hızla üst sıralara çıkmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Savunma Sanayiinde yerlilik oranı yüzde 80'e çıkardık. Eli kanlı terör örgütlerine nefes aldırmadık aldırmayacağız. Cudi'de, Tendürek'te nefes aldırdık mı? Aldırmadık, aldırmayacağız.

 

"Benim milletim Kandil'den talimat alana bu ülkeyi teslim etmez"

 

Birileri, Bay Bay Kemal başta olmak üzere Kandil'den destek alıyor. Yazıklar olsun. Benim milletim Kandil'den talimat alana bu ülkeyi teslim etmez. Önümüzdeki dönemde de istihbarat teşkilatımızla, jandarmamız, güvenlik korucularımızla terör örgütlerinin inlerini başlarına geçirmeyi sürdüreceğiz. Bunun için sizlerden daha çok çalışmanızı, üretim gerçekleştirmenizi istiyorum. Bugün buradaki coşku, birilerini tedirgin ediyorsa ne mutlu bize. 'Durmak yok yola devam' diyerek daha fazlasını yapmak için çalışacağız."

 

Yeni Yorum