30 Eylül Cumartesi 2023

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yönettiği belediyeyi yalandı: Aniden önümde duran araca vurmuş oldum

CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yönettiği belediyeyi yalandı: Aniden önümde duran araca vurmuş oldum

CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın alkollüyken bir trafik kazasına karıştığı ve olay yerinden kaçtığı öne sürülmüştü. Belediyeden yapılan açıklamada ise kaza yapan kişinin Kılıç değil, belediye personeli olduğu belirtilmişti. Başkan Kılıç ise kazayı geçen yıl yaptığını itiraf etti.

 

Maltepe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, karıştığı trafik kazasını personeline yıktığını itiraf etti. Maltepe Belediye Meclisi’nin nisan ayı oturumunda konuşan Kılıç, hakkında çıkan iddiaları yalanlarken belediyenin 2 Nisan günü yaptığı açıklamayı da yalanladı.

 

Kazayı belediye personeli N.E.A’nın değil kendisinin yaptığını itiraf eden Kılıç, o gün göz operasyonu geçirdiğini ve çalışmalarına ilaç alarak devam ettiğini açıkladı.

 

"ANİDEN ÖNÜMDE DURAN ARACA VURMUŞ OLDUM"

 

Maltepe Belediye Başkanı Kılıç şunları söyledi:

“Bu göz operasyonundan sonra rutin olarak belediye başkan yardımcılarımızla, teknik kadromuzla beraber yaptığımız bir toplantıya katılma fırsatım oldu. Toplantı bittiğinde şoförüm izinliydi. Eve giderken Turgut Özal Bulvarı’nda seyir halindeyken önümde bulunan beyaz bir araç ani fren yaptı. Ben de arkadan önümde duran araca vurmuş oldum. Taraflarca anlaşma sağlanmasının ardından ekibim aracın tamirat bedeli ile ilgili detayları yani gerekli havale ve eft işlemleri için alanda kaldılar. Yapılan araç tamirat bedeli 37 bin TL’dir." dedi.

 

Ali Kılıç sözlerine her sene İstanbul’da buna benzer on binlerce kaza yaşandığını da ekledi.

 

SUÇU PERSONELE YIKMIŞLARDI

 

Maltepe Belediyesi, kazayla ilgili sosyal medyada videolar yayınlanınca 2 Nisan günü bir açıklama yayınlayarak aracı sürenin Belediye Başkanı Ali Kılıç değil bir personel olduğunu duyurmuştu.

Maltepe Beleyesi'nden basın kuruluşlarına gönderilen açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

"Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında bir personelimizin karıştığı trafik kazası üzerinden ortaya atılan iddialar tamamen gerçek dışı ve maksatlıdır. Basın ve Yayın Müdürlüğümüzde görevli olan N.E.A adlı personelimizin ihmali sonucu gerçekleşen trafik kazası geçtiğimiz yıl gerçekleşmiş olup yakın zamanla hiçbir bağı bulunmamaktadır. Kurumumuzun yönetim kadrosunun olağan toplantısında görevli olan N.E.A adlı personelimiz, toplantının ardından Belediye Başkanımızın şoförünün sağlık sorunları nedeniyle izinli olması nedeniyle sürücü olarak eşlik etmiştir. Seyir hali sırasında dikkatsizliğinin neden olduğu kazaya neden olmuş ve toplantı yerine yakın olması nedeniyle özel kalem müdürümüz ve başkan yardımcılarımız tarafından ziyaret edilmiştir."

Yeni Yorum