26 Eylül Pazartesi 2022

Dolandırıcılık ve cinsel tacizden yargılanan Batuhan Çolak’ın sahtekârlığı deşifre oldu

Dolandırıcılık ve cinsel tacizden yargılanan Batuhan Çolak’ın sahtekârlığı deşifre oldu

Dolandırıcılık ve cinsel taciz suçlarından yargılanan Aykırı’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak’ın, ‘’Suriyeli gazeteciler, Türkiye’yi hedef alan yayınlar yapıyor’’ yalanı ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde bir grup provokatörün ÖSO yönetimindeki Azez ve Cerablus’ta Türk bayrağını yakması ile başlayan olayları fırsat bilen Çolak, kendi yönetimindeki Aykırı’da yalan ve algı dolu haberler yaparak, ırkçı çetenin değirmenine su taşıyor…

 

Yeniçağ’da Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı dönemde kayın biladerlerine çalışmadıkları hâlde maaş bağlatan ve ‘’nitelikli dolandırıcılık’’ suçlamasıyla yargılanan, geçtiğimiz aylarda da avukat bir kadına cinsel tacizde bulunduğu için yargılanan, ‘’Aykırı’’nın Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak’ın sahtekârlığı deşifre oldu.

 

AYKIRI’DAN “SURİYELİ GAZETECİLER TÜRKİYE’Yİ HEDEF ALAN YAYINLAR YAPIYOR’’ YALANI

 

Çolak yönetimindeki Aykırı gazetesinde, Türkiye’ye sığınan Suriyeli gazetecilerin, İstanbul’dan yayın yapan Syria TV’den Türkiye’yi hedef alan yayınlar yaptığına dair yalan bir haber yapıldı.

GÖRÜNTÜLER ESKİ, VİDEODA KONUŞAN SAROUT 2019’DA ÖLDÜ

 

Haberde, ‘’ÖSO yanlısı göstericilerin Türkiye karşıtı eylemleri bu görüntülerle dünyaya servis edildi.’’ denilerek, bir video da paylaşıldı. Ancak Aykırı’nın paylaştığı görüntülerin eski olduğu ortaya çıktı.

 

Bahsedilen mitingin 2019’dan önce Suriye’de yapılan ve Türkiye ile alakası olmayan bir mitinge ait olduğu ortaya çıktı. Ayrıca videoda konuşan Abdelbaset Sarout da 2019’da hayatını kaybetmişti.

Yeni Yorum